Прес-релізи

   Перетин російсько-грузинського кордону

    За інформацією Посольства України в Грузії 07 липня 2006 року у зв'язку з проведенням ремонтних робіт був закритий єдиний на цей час легітимний наземний контрольно-пропускний пункт між Грузією та Російською Федерацією “Казбегі - Верхній Ларс”. Строки відновлення функціонування пункту не оголошені.
    Закриття контрольно-пропускного пункту створило серйозні труднощі для грузинської та російської сторін, оскільки призвело до скупчення з обох боків великої кількості засобів автомобільного транспорту.
   Автотранспорт, який прямує в Грузією через територію РФ, в тому числі автотранспорт, що належить громадянам України, спрямовується посадовими особами на територію Південної Осетії, а саме КПП “Рокі-Нижній Зарамаг” (Цхінвальський регіон), який не контролюється грузинською владою, та на якому громадяни України зіткнулися з проблемами проходження паспортного контролю та навіть ризиком їх життю.
    З огляду на проблемність ситуації, а також враховуючи, що на даний час де-факто по всій ділянці кордону між Грузією та РФ перетин для автотранспорту можливий лише через територію невизнаної Республіки Абхазія та Південної Осетії, звертаємось до автоперевізників та громадян України з проханням утриматись на деякій час від транзиту автомобільним транспортом до Грузії через територію РФ до вирішення питання про розблокування роботи єдиного на цей час легітимного пункту пропуску між Грузією та РФ “Казбегі - Верхній Ларс”.
    В разі суттєвої необхідності поїздки до Грузії радимо користуватись послугами повітряного та морського транспортного сполучення між Україною та Грузією.