Митні правила України

   Правила декларування

   Предмети, валюта й інші цінності, які ввозяться на митну територію України, підлягають обов’язковому декларуванню. При цьому декларація є письмовим зобов’язанням громадянина про зворотнє вивзення заявлених товарів.
   
   Ввезення іноземної валюти
   Наявна іноземна валюта ввозиться фізичними особами, незалежно від віку.
   
   Дозволяється усно задекларувати суми в будь-якій валюті, еквівалентні 1 тисячі доларів США, а також чеків, емітованих іноземними банками, на ту ж суму.
   
   Обов’язкової вказівки в митній декларації вимагають суми, еквівалентні 10 000 доларів США, або чеки на суму до 50 000 доларів США, незалежно від валюти. Розв’язних документів при цьому не потрібно.
   
   Наявна іноземна валюта, яка перевищує суму 10 000 доларів США, ухвалюється митним органом на зберігання й повертається власникові для ввозу її в Україну при наданні спеціального дозволу Національного банку. Таке ж правило діє й відносно чеків на суму більше 50 000 доларів США.
   
   Ввезення коштовностей
   Особисті коштовності підлягають обов’язковому декларуванню.
   
   Ввезення/Вивезення фотоапаратів і відеокамер
   Заявляти або не заявляти про наявність у вас фотоапарата або відеокамери - ваша особиста справа, тут жорсткого правила не існує. Але краще це все-таки зробити.
   
   При цьому однозначно заборонений Ввезення/Вивезення друкованих матеріалів, кліше, негативів, знятих плівок, фотографічних знімків, кінострічок і відеозапису й т.п., які містять пропаганду ідей війни, расизму, расової дискримінації й геноциду.
   
   Ввезення особистого автотранспорту
   З 19 лютого набули чинності зміни до Закону України " Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо регулювання ринку автомобілів". Зокрема, внесені зміни й у пункти, що стосуються тимчасового ввозу легкових автомобілів в Україну. Відтепер тимчасовий Ввезення автомобілів на митну територію України дозволений тільки після оплати митного збору й інших податків (зборів), передбачених законодавством при імпорті автомобілів. Однак для автотуристів-нерезидентів правила залишилися незмінним, і вони можуть перебувати на території України 2 місяця, заплативши митний збір.
   
   Ввезення мобільних телефонів
   Іноземним громадянам дозволяється тимчасовий Ввезення в Україну одиничних екземплярів мобільних телефонів, стандарти яких дозволені в Україні (GSM 900, GSM 1800, NMT).
   
   Вивезення сувенірів
   Без оподатковування з митної території України дозволяється вивозити предмети, що не є товарною партією, на суму, що не перевищує еквівалента 100 000 євро. На твори мистецтва, культурні й історичні цінності й інші предмети, які становлять значну художню, історичну й іншу художню цінність, потрібно одержувати дозвіл міністерства культури. При "незначності" культурної цінності - досить мати чек магазину, художнього салону, де була зроблена покупка.
   
   Вивезення іноземної валюти
   Наявна іноземна валюта вивозиться фізичними особами, незалежно від віку.
   
   Дозволяється Вивезення за межі України за умови усного декларування іноземної валюти готівкою й/або дорожніми чеками на суму до $1000.
   
   І все-таки, основним документом при вивезенні валюти є митна декларація. Ви маєте повне право вивезти рівно стільки валюти, скільки ввезли. Це означає, що за умови обов’язкового декларування нерезиденти України можуть вивезти суму, що не перевищує 10 000 гривень або $5000 (еквівалент цієї суми в іншій валюті).
   
   Вивезення кримського вина
   В Україну дозволяється ввозити для власних потреб і, що немаловажне, без пред’явлення сертифіката відповідності, літр горілочних виробів, два літри вина й 10 літрів пива. Усе це можна закусити продуктами харчування на суму, що не перевищує 50 євро.
   
   На жаль, незважаючи на всесвітню популярність кримських вин, з митної території України в якості сувеніра можна буде відвезти всі ті ж два літри вина на людину.
   
   Режим спрощеного митного контролю
   Спеціальний режим спрощеного контролю (система "Зеленого" і "Червоного" коридорів) застосовується у випадках переміщення громадянами через Митний кордон України (МКУ) речей, предметів і цінностей, не підметів обов’язковому декларуванню й митному оподатковуванню предметів, що й не підпадають під категорії, на переміщення яких через митний кордон України встановлені чинним законодавством заборони й обмеження.
   
   Як правило, у пункті пропуску "Сімферополь" спрощений митний контроль застосовується в напрямку "приліт" і "виліт" на регулярних авіарейсах, рейсах явно некомерційного характеру, а також чартерних рейсах, що привозять організовані групи туристів або відпочиваюч, випливають в Україну особливо із країн СНД.
   
   Громадяни, що проходять по лінії спрощеного митного контролю ("Зелений" коридор), звільняються від заповнення митної декларації. Декларування в режимі спрощеного митного контролю проводиться громадянами шляхом вибору коридору проходження МКУ в ГМА "Сімферополь". При цьому звільнення від надання митної декларації не означає звільнення громадян від обов’язків зберігати порядок переміщення через МКУ валюти, цінностей і інших предметів. Громадяни, що порушили умови переходу через "Зелений" коридор несуть відповідальність згідно чинного законодавства.
   
   Пасажири, що мають при собі, у ручній поклажі й багажі предмети, що підлягають обов’язковому декларуванню митним органом, проходять митне оформлення по лінії "Червоного" коридору, тобто заявляючи про них в обов’язковому порядку шляхом письмового декларування й пред’являючи їх до огляду.
   
   
   
   При перетинанні кордону України необхідно зажадати й заповнити бланк митної декларації. Декларація заповнюється у двох екземплярах. Один, завірений особистої номерною печаткою інспектора митниці, залишається в туриста, другий - у митниці.
   Вивезення товарів на суму до 100 тис. євро не обмежений за винятком спиртних напоїв, тютюнових виробів і товарів, на які накладені обмеження (сировина, культурні цінності і т.д.). Особисті речі ввозяться безкоштовно. На Ввезення нових речей (в упакуванні) накладає мито.
   Ввезення/Вивезення спиртних напоїв: міцністю понад 28 градуси - 1 літр, провина ( до 28 градусів) - 2 літра, пива - до 10 літрів. Тютюнових виробів: 200 сигарет або 200 грам тютюну. Продуктів харчування: на суму не більш 50 євро.
   При в’їзді автотранспорту оформляється автомобільна декларація (МД-7). Дозволений в’їзд на строк до двох місяців без постановки на облік. При необхідності можна оформити продовження в найближчій митниці. Вартість оформлення декларації - 0,2% від заявленої вартості автомобіля + послуги брокера. Дозволено ввозити не більш 20 літрів бензину ( крім автомобільного бака).