Візовий режим на території України

   Візовий режим на території України

   Візовий режим на території України
   
   Для в’їзду в Україну віза необхідна для громадян більшості країн. На території України візи оформляються консульськими установами Міністерства закордонних справ України. Візи бувають короткострокові й довгострокові, а також однократні, дворазові й багаторазові.
   
   Короткострокові візи видаються на період до 6 місяців. Довгострокові візи видаються на період від 6 місяців до 5 років, якщо інше оформлення не передбачене законом України. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №909 від 13 липня 2004 року іноземні громадяни також можуть одержати дозвіл на в’їзд в Україну з туристичною метою в консульському пункті Міністерства закордонних справ України, який перебуває в міжнародному аеропорті "Донецьк". Дозвіл на в’їзд в Україну з туристичною метою оформляється на строк до 14 днів. Для оформлення дозволу іноземному громадянинові необхідний паспортний документ із двома чистими сторінками ( термін дії документа мінімум 45 днів з моменту оформлення дозволу на в’їзд), візова анкета, яка видається по прибуттю в аеропорт, а також туристичний ваучера, виданий української туристичною компанією й дві фотокартки розміром 3,5x4,5 див.
   
   Дозволи видаються громадянам Австрії, Бельгії, Великобританії, Греції, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Словаччини, Словенії, Чехії, Фінляндії, Франції, Швеції, Естонії, а також США, Канади, Туреччині, Швейцарській конфедерації і Японії.
   
   За оформлення дозволу на в’їзд в Україну стягується консульський збір у розмірі 153 гривні України за курсом Національного банку України у вільно конвертованій валюті, готівкою.
   
   
   ТИПИ ВІЗ
   ДИПЛОМАТИЧНІ ВІЗИ
   Оформляються при наявності дипломатичних паспортів дипломатичному перcoналу іноземних представництв і консульських установ в Україні, а також членам їх родин; іноземним громадянам, що в’їжджають в Україну з місією дипломатичного характеру; дипломатичним кур’єрам; членам округів, парламентів, міжнародних організацій; видатним політичним діячам, що направляються з дипломатичним візитом в Україну.
   
   СЛУЖБОВІ ВІЗИ
   С-1 Для перcoнала іноземних дипломатичних представництв і консульських установ в Україні, членів їх родин; для представників міжнародних організацій в Україні; для представників органів державної влади іноземних держав, що в’їжджають в Україну З-1 у службових справах.
   С-2 Для представників військових формувань і установ, що в’їжджають в Україну в службових справах за запрошенням відповідних державних органів. С-2
   С-3 Для представників промислових, торговельних, фінанcoвих і політичних кіл, що в’їжджають в Україну в службових справах за запрошенням державних установ, З-3 зареєстрованих в Україні у встановленому порядку.
   
   Візи продовжуються органами Міністерства Внутрішніх Справ України. При оформленні візи cпівробітник дипломатичного представництва або консульської установи України має право зажадати у Вас інші документи, що уточнюють ціль Вашої поїздки, а також запросити Вас для додаткової співбесіди. Не потрібні запрошення для оформлення віз типів «З», «Б», «Н», « ДО», «П», громадянам держав - членів Європейського Союзу, Канади, США, Туреччини, Швейцарії і Японії. Протягом тимчасового перебування в Україні іноземні громадяни або особи без громадянства, що прибули в Україну по візах типів "З-3", "Б", " ПРО", " ДО", "Т", "ОП" або "ТР", не мають права змінювати статус перебування на будь-який іншій і звертатися за дозволом на постійне проживання в Україні.
   
   ТИПИ ВІЗ І НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
   "П-1" Приватна віза
   Запрошення й інші документи, що підтверджують приватний характер поїздки.
   
   "П-2" Приватна віза
   Заява, cпівбесіда із cпівробітником дипломатичного представництва або консульської установи України, а також документи, що підтверджують українське походження.
   
   "Б" Ділова віза
   Запрошення встановленого зразка, оформлене органами Міністерства Внутрішніх Справ України.
   
   "Т" Туристична віза
   Документи, що підтверджують туристичний характер поїздки.
   
   "Г" Віза для представників гуманітарних місій
   Підтвердження Комісії при Кабінеті Міністрів України з питань координації, прийняття, транспортування, охорони й розподілу гуманітарної допомоги іноземних держав.
   
   "Л" Віза для співробітників рятувальних служб
   Підтвердження, видане Міністерством Надзвичайних Ситуацій України
   
   " ПРО" Студентська віза
   Запрошення на навчання, видане Міністерством освіти України.
   
   "М" Віза для співробітників ЗМІ
   Розпорядження Міністерства Закордонних Справ України.
   
   "Р" Віза для представників релігійних місій
   Запрошення релігійної організації, зареєстроване в Державному комітеті релігій України.
   
   "ТР-1" Транзитна віза
   Документ, що підтверджує транзитний характер поїздки, віза й третя держава, проїзний документ і ін.
   
   "ТР-2" Транзитна віза
   Документи, що підтверджують транзитний характер перевезень вантажним і пасажирським автотранспортом через територію України.
   
   "IM-1" Імміграційна віза
   Дозвіл на роботу, оформлене в Міністерстві Праці України
   
   "IM-2" Імміграційна віза
   Дозвіл місцевого органа виконавчої влади на постійне проживання в Україні
   
   "ОП" Віза для обслуговуючого перcoнала транспортних засобів міжнародного зв’язку
   Ліцензія на здійснення міжнародних перевезень, видана відповідним компетентним органом держави перебування.