Країни Шенгенського договору

   Документи, необхідні для одержання " Шенгенської візи"

   
   Германія була однієї з перших країн, що підписали в 1985 році у місті Шенген (Люксембург) угоду про скасування паспортного й митного контролю між країнами - учасницями даної угоди.
   Саме назва міста, у якому підписана ця угода, дало ім’я історичному документу.
   Так з’явилися такі загальновідомі терміни, як "Шенгенська зона" і "Шенгенська віза".
   
   Першими учасниками угоди про вільне перетинання кордонів були всього п’ять країн: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Франція, Нідерланди. Дещо пізніше до них приєдналися Португалія й Іспанія. В 2001 році, після приєднання Австрії, Греції, Данії, Італії, Норвегії, Фінляндії, Швеції, Ісландії, число країнаучасниць Шенгенської зони cклало 15.
   
   1 травня 2004 року в Європейський coюз вступили ще 10 держав: Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина, Словенія, Литва, Латвія, Естонія, Кіпр і Мальта. У результаті загальна чисельність населення єдиної Європи зросла майже до напівмільярда людей. Ще дві країни Східної Європи - Болгарія й Румунія - планують приєднатися до ЄС уже на початку 2007 року. В 2005 році Європейський Союз почав переговори з Хорватією й Туреччиною.
   
   Громадяни всіх 25 країн, що є членами Шенгенської угоди, можуть вільно перетинати кордони цих країн. Громадянам України для в’їзду в Шенгенську зону необхідне одержання Шенгенської візи. Якщо Bи плануєте відвідування відразу декількох країн Шенгенської зони, бажане оформити візу в поcoльстві тієї країни, де збираєтеся пробути найдовше. Шенгенські візи можуть бути однократними й багаторазовими. Країни Шенгенської зони ведуть загальну базу даних по іноземним громадянам, які здійснили правопорушення на їхній території.
   
   Тому людині, поміченому в порушенні закону в одній з 25 країн, буде досить важко одержати візу при наступній спробі в’їзду як у цю країну, так і в будь-яку іншу країну Шенгенської зони. Члени Шенгенської угоди також проводять координовану боротьбу з нелегальною імміграцією. Кожний іноземний громадянин, що одержав візу, що й в’їжджає на територію Шенгенської зони, перевіряється на готовність повернутися у свою країну після закінчення терміну дії в’їзної візи. При в’їзді в країну Шенгенської зони Вас можуть попросити пред’явити, крім закордонного паспорта з візою, також зворотний квиток, ваучер туристичної агенції, запрошення, підтвердження бронювання номера в отелі, і, нарешті, необхідну суму коштів на весь строк перебування.
   
   Це може бути довідка про придбання валюти або виписка з банківського рахунку, що обслуговується кредитною карткою. У більшості випадків у пунктах перетинання кордону проводиться тільки перевірка паспорта з візою й митний контроль речей. Але потрібно бути готовими до того, що, можливо, буде потрібно пред’явлення яких-небудь із перерахованих вище документів. Самовільне неповернення в зазначені у візі строки вважається серйозним правопорушенням. Якщо ситуація складається так, що Вам необхідно залишитися в країні перебування на додатковий строк, обов’язково потрібно одержати консультацію про подальші дії в організації або особи, що організували Вашу поїздку.
   
   ШЕНГЕНСЬКА ВІЗА
   
   Документи, необхідні для одержання " Шенгенської візи":
   закордонний паспорт, 1 або 2 фото, заповнена анкета й довідка з місця роботи.
   У деяких консульствах вимагають ще копію українського паспорта (Кіпр, Іспанія), посвідчення про шлюб (Іспанія, Аварія), свідоцтво про народження (Ізраїль), финанcoві гарантії (Швейцарія) і так далі. Якщо Bи подорожуєте самостійно, не прибігаючи до послуг туристичної фірми, у консульство необхідно також надати оригінал запрошення (виклик). Наприклад, у поcoльстві Голландії оформляють візи тільки при особистій присутності. На візах зазначено кілька цифр -там зашифрований строк перебування. Яку саме візу необхідно одержати - залежить від мети поїздки. Подорожуючи по Європі, пам’ятайте: Ваш паспорт повинен бути дійсний ще 3 місяця після Вашого від’їзду додому.
   
   Шановні добродії! Якщо ви раптом вирішите змінити мету поїздки або маршрут, наприклад, приїхали як турист, але потім влаштувалися на роботу, Вас можуть депортувати із країни!