Правила перетину кордону України для громадян України

   ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ УКРАЇНИ

   
   
   По закінченню перевірки в закордонному паспорті громадянина України проставляється штамп із відповідною позначкою "Bиїзд" або "В’їзд" і документ повертається власникові. Штамп "В’їзд" також проставляється в посвідченні особи при поверненні в Україну. Використання підроблених або чужих паспортів тягне за coбою їх обов’язкове вилучення. Такі документи відправляються у відділи паспортної, реєстраційної імміграційної служби Міністерства Внутрішніх Справ України.
   
   ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ УКРАЇНИ:
   
   * закордонний паспорт,
   * дипломатичний паспорт,
   * службовий паспорт,
   * проїзний документ дитини,
   * посвідчення особи моряка,
   * посвідчення члена екіпажа.
   
   Дані документи є власністю громадянина України й за умови їх відповідного оформлення дійсні для виїзду в держави всього світу. У випадку втрати громадянином України документів, документом, що надають право на в’їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, видане дипломатичними представництвами або консульськими установами України за кордоном.
   
   Для оформлення закордонного паспорта Вам знадобляться:
   - цивільний паспорт, -4 кольорових фото,
   - свідоцтво про народження,
   - ідентифікаційний код,
   - чоловікам до 25 років - військовий квиток, у випадку його відсутності
   - довідка з військкомату про дозвіл видачі закордонного паспорта.
   
   Пасажири, а також обслуговуючий перcoнал транспортних засобів закордонного призначення зобов’язано надавати для огляду купе, каюти, службові приміщення, агрегати, транспортні засоби й вантажі й мають право бути присутнім під час огляду своїх особистих речей, а також відбору зразків проб речовин і матеріалів, що належать їм, для експрес-аналізу контрольними службами.