Трезубець
Представництво МЗС України
м. Донецьк
Євроатлантична інтеграція - Новини Україна-НАТО
english
Головна сторінка
-
Загальна інформація
Консульський округ
Дипломатична хроніка
-
2010
2009
2008
Грудень 2007
Cічень 2007
Грудень 2006
Жовтень 2006
Липень 2006
Червень 2006
Листопад 2006
Березень 2006
Лютий 2006
Січень 2006
Грудень 2005
Листопад 2005
Жовтень 2005
Квітень 2006
Травень 2006
Консульські питання
-
Візові питання
Легалізація
АПОСТИЛЬ
Витребування
Рекомендації для громадян України, які виїжджають за кордон
Зворотній зв`язок
Центр допомоги громадянам України за кордоном
-
Загальна інформація
Діяльність Центру
Надіслати листа
Європейська інтеграція
-
Відносини Україна - ЄС
Стратегія інтеграції
План дій Україна - ЄС на 2005 - 2007 роки
Євроатлантична інтеграція
-
Новини Україна-НАТО
Ціловий план Україна-НАТО на 2009 рік
Ціловий план Україна-НАТО на 2008 рік
Комісія Україна - НАТО
Співробітництво України з НАТО
ЗМІ про співробітництво Україна-НАТО
До Дня пам`яті
-
Пам`ятник "Жертвам політчних репресій" у м. Донецьку
Голодомор в Україні
Засоби масової інформації
-
Прес-релізи
Прес-конференції та інтерв`ю
Акредитація в Україні
Контактна інформація
-
Співробітники Представництва
Дипломатичні установи України закордоном
Корисні сайти
-
Міністерства
Україна - НАТО
Корисна інформація
-
Правила перетину кордону України для громадян України
Виїзд громадян України за кордон
Візовий режим деяких держав
Країни Шенгенського договору
Закордонна подорож із твариною
Tax Free Shopping
Візовий режим на території України
Реєстрація громадян-нерезидентів України
Митні правила України
Русско-английский разговорник
-
Русско-английский разговорник, "Вызов полиции"
Русско-английский разговорник, "Повседневные фразы"
Русско-английский разговорник, "Красота, Спорт"
Русско-английский разговорник, "Здоровье"
Русско-английский разговорник, "В банке"
Русско-английский разговорник, "Связь"
Русско-английский разговорник, "Покупки"
Русско-английский разговорник, "Экскурсии"
Русско-английский разговорник, "В ресторане"
Русско-английский разговорник, "Гостиница"
Русско-английский разговорник "Транспорт"
Русско-английский разговорник "Путешествия"

Рекомендуємо:
Новини Україна-НАТО
 

   Засідання ВК Україна-НАТО на рівні військових представників

    26 лютого ц.р. у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі під головуванням Голови Військового комітету Альянсу адмірала Джимпаоло Ді Паоло відбулося засідання Військового комітету Україна-НАТО на рівні військових представників, в якому взяв участь заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант В.Артюх.
    У ході засідання були розглянуті питання сучасного стану професіоналізації Збройних Сил (ЗС) України, стан підготовки до весняного засідання Військового комітету Україна – НАТО на рівні начальників генеральних штабів у штаб-квартирі Альянсу тощо.
    В.Артюх, зокрема, поінформував союзників про поточний стан та перспективи професіоналізації ЗС України.
    Голова Військового комітету НАТО, у свою чергу, наголосив на важливості підтримки з боку НАТО процесів реформування та розвитку Збройних Сил України.
   

27.02.2009    

   Україна – НАТО - громадська дипломатія

    23-24 лютого ц.р. штаб-квартиру НАТО (Брюссель, Бельгія) та штаб Верховного головнокомандувача об’єднаних сил (ВГК ОЗС) НАТО в Європі (м.Монс, Бельгія) з ознайомчим візитом відвідала група з України у складі журналістів центральних та регіональних ЗМІ (представники теле-радіо компаній та друкованих видань з Києва, Херсону, Мелітополю, Запоріжжя, Луганську, Львову).
    Члени делегації України прослухали брифінги та взяли участь у дискусіях з таких актуальних питань діяльності НАТО та відносин Альянсу з Україною , як розвиток НАТО після Бухарестського саміту, перспективи розширення Альянсу, енергетична безпека, євроатлантичні прагнення України у контексті рішень останнього саміту Альянсу. Відбулась також зустріч з представниками національних делегацій в НАТО – Литви, Угорщини, США, а також керівництвом Місії України при НАТО.
    Під час перебування у штабі Верховного головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі українська делегація ознайомилась з діяльністю командування НАТО з операцій, а також відвідала Координаційний центр партнерства.
    Візит відбувся за сприяння та організацією Посольства США в Україні та Місії США при НАТО.
   

27.02.2009    

   Засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи

    17 грудня у штаб-квартирі НАТО (Брюссель) відбулось чергове засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи (СРГ ВР) у форматі „ключової групи”.
    У ході засідання були обговорені актуальні питання співробітництва України з Альянсом у реформуванні сектору оборони та безпеки нашої держави, шляхи подальшого розвитку співробітництва України з НАТО, зокрема пріоритети діяльності СРГ ВР на 2009 рік у світлі домовленостей, досягнутих у ході Консультацій Україна-НАТО за участю міністрів оборони у листопаді ц.р. у Таллінні та засідання КУН на рівні міністрів закордонних справ у грудні ц.р. у Брюсселі.
   Учасники засідання відзначили, що результати діяльності СРГ ВР за 2008 рік свідчать про інтенсифікацію співробітництва України з НАТО у сфері безпеки і оборони, пріоритетами якого є трансформація оборонних і безпекових структур України у відповідності до євроатлантичних стандартів, активне залучення до цього процесу громадянського суспільства, запровадження ефективних механізмів цивільного демократичного контролю над сектором безпеки і оборони держави.
    У ході засідання обговорено стан та перспективи реалізації Програми з професійної підготовки цивільного персоналу сектору безпеки і оборони України.
    Відбулось також обговорення актуальних питань діяльності Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства.
    З боку української сторони участь взяла у засіданнях делегація у складі представників РНБО, Служби безпеки, Міністерства оборони, а також Громадської Ліги „Україна-НАТО”.
   

24.12.2008    

   Коментарі представників НАТО щодо євроатлантичних перспектив України

    Протягом тижня речник Альянсу Дж.Аппатурай та Заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань співробітництва й партнерства у сфері безпеки Р.Сіммонс дали низку інтерв’ю та коментарів про результати засідань ПАР та КУН на рівні міністрів закордонних справ, що відбулись 2-3 грудня ц.р. у Брюсселі.
    Речник НАТО в інтерв’ю радіостанції „Эхо Москвы” 8 грудня заявив, що приєднання України до НАТО не відкладається, і Росія має це усвідомити. За його словами, НАТО допоможе Україні та Грузії здійснити реформи, необхідні для членства в організації. Речник НАТО підкреслив, що, використовуючи механізм Комісії Україна-НАТО, Альянс надаватиме допомогу у проведенні необхідних реформ для вступу в організацію.
    Заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань співробітництва й партнерства у сфері безпеки Р.Сіммонс, у свою чергу, заявив у ході телемосту Брюссель-Київ зі штаб-квартирою НАТО 4 грудня ц.р., що Національні річні плани з підготовки до вступу України та Грузії в НАТО фактично є аналогом Плану дій щодо членства.
   

12.12.2008    

   Україна-НАТО-громадська дипломатія

    4 та 9 грудня штаб-квартиру НАТО з ознайомчим візитом відвідала делегація з України у складі представників органів місцевого самоврядування, регіональних координаторів громадської кампанії „НАТО-ТАК!” та членів Народного Союзу „Наша Україна”.
    Під час візиту до штаб-квартири НАТО члени делегацій України взяли участь у дискусіях з таких актуальних питань як сучасний порядок денний НАТО після Бухарестського саміту, євроатлантичні устремління України у контексті результатів грудневих засідань Північноатлантичної Ради НАТО та Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, відносини Росія-НАТО тощо. У рамках візиту відбулась зустріч з представниками національних делегацій в НАТО, а також керівництвом Місії України при НАТО (МУН).
    Візити відбулись за ініціативою української сторони за сприяння МУН та Директорату з питань громадської дипломатії Міжнародного секретаріату НАТО.
   

12.12.2008    

   Засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ

    2-3 грудня 2008 року в Брюсселі відбулось засідання Північноатлантичної Ради (ПАР) НАТО на рівні міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу, в рамках якого 3 грудня ц.р. пройшло засідання Комісії Україна-НАТО за участю Міністра закордонних справ України В.С.Огризка.
    Головним підсумком зустрічі стало підтвердження країнами-членами НАТО всіх рішень стосовно України, ухвалених у Бухаресті.
    Було відзначено прогрес, досягнутий Україною, та висловлено готовність Альянсу сприяти проведенню реформ, необхідних для досягнення членства в НАТО, передусім шляхом використання Комісії Україна-НАТО (КУН), центральну координуючу роль якої планується посилити через внесення відповідних змін до Хартії про особливе партнерство України з НАТО.
    З метою активізації практичної взаємодії планується посилити Центр інформації і документації НАТО та Офіс зв’язку НАТО в Україні.
    Практичним механізмом реалізації реформ стануть Річні національні програми, виконання яких щорічно оцінюватиметься союзниками.
   

05.12.2008    

   Засідання Комісії Україна-НАТО

    19 листопада ц.р. у штаб-квартирі НАТО, Брюссель, відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участю Міністра закордонних справ України В.Огризка.
    Засідання було присвячене обговоренню питань, присвячених запрошенню нашої держави до Плану дій щодо членства.
    Глава зовнішньополітичного відомства України поінформував постійних представників держав-членів НАТО при штаб-квартирі Альянсу про стан та перспективи розвитку внутрішньополітичної та економічної ситуації в Україні, зовнішньополітичні пріоритети нашої держави на сучасному етапі тощо.
    У ході засідання учасники обговорили питання проведення реформ згідно з положеннями Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік. Представники Альянсу відзначили успішність виконання заходів співробітництва Україна-НАТО.
   

21.11.2008    

   Засідання ПК/ПВКК НАТО з Україною

    18 листопада ц.р. у штаб-квартирі НАТО відбулось засідання Політичного та Політико-військового керівного комітетів (ПК/ПВКК) НАТО з Україною, присвячене обговоренню стану виконання Цільового плану-2008 (ЦП-2008) у рамках Плану дій Україна-НАТО.
    До складу делегації України, очолюваної Директором Департаменту НАТО МЗС України М.Осначем, увійшли представники керівної ланки міністерств оборони, юстиції, Служби безпеки, Секретаріату Кабінету Міністрів України, а також апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України.
    Члени української делегації ознайомили представників НАТО з результатами роботи міністерств і відомств України з реалізації цілей Плану дій Україна-НАТО, зокрема у внутрішньополітичній сфері, у контексті реформування сектору безпеки та проведення воєнної реформи в Україні, інформування населення з питань євроатлантичної інтеграції, співробітництва України з НАТО у економічній та правовій сферах тощо.
   ЦП-2008 включає заходи з співробітництва в політичній, економічній, безпековій, оборонній та інших сферах, що становлять спільний інтерес для України та НАТО.
    Представники Альянсу в цілому позитивно оцінили стан виконання Україною заходів у рамках Цільового плану-2008.

21.11.2008    

   Благодійний захід у штаб-квартирі НАТО

    16 листопада 2008 року з метою зміцнення позитивного іміджу України, зокрема серед національних делегацій у штаб-квартирі НАТО, колектив та члени сімей Місії України при НАТО вперше представили національний стенд України на ювілейному – 40-ому заході у штаб-квартирі НАТО - „Ярмарок у штаб-квартирі НАТО” („NATO Wives Bazzar 2008”).
    Під час заходу наша держава представила рекламну та презентаційну продукцію вітчизняних виробників, зокрема, вироби народної творчості, української харчової промисловості, сувеніри з національної символікою тощо.
   

21.11.2008    

   Україна – НАТО - громадська дипломатія

    4 листопада ц.р. штаб-квартиру НАТО з ознайомчим візитом відвідала група з України у складі голів районних державних адміністрацій Луганської, Харківської, Донецької, Вінницької областей та Автономної Республіки Крим. Візит до штаб-квартири НАТО відбувся у рамках семінару «НАТО та Україна: Партнерство чи членство», організованого Фондом ім.Ф.Науманна (Німеччина) за сприяння Управління громадської дипломатії Міжнародного секретаріату (МС) НАТО та Місії України при НАТО (МУН).
    Члени делегації України прослухали брифінги та взяли участь у дискусіях з актуальних питань діяльності НАТО та відносин Альянсу з Україною у контексті рішень Бухарестського саміту та напередодні ювілейного саміту Альянсу.
    Зокрема, відбулась зустріч-дискусія з представниками МС НАТО щодо сучасних відносин Альянсу з Україною та Росією, представником Делегації Німеччини в штаб-квартирі НАТО.
    У ході зустрічі з Главою Місії України при НАТО члени делегації були ознайомлені з роботою дипломатичного представництва України у штаб-квартирі Альянсу та поінформовані про головні напрями діяльності МУН.
   Відбувся також обмін думками щодо актуальних питань, які на сьогодні стоять перед Україною у контексті реалізації євроатлантичних прагнень нашої держави.
   

05.11.2008    

   Іспансько-український стратегічний діалог: Україна, Європейський Союз і НАТО

    5 листопада ц.р. у м.Мадрид відбувся семінар на тему «Іспансько-український стратегічний діалог: Україна, Європейський Союз і НАТО», який був організований Інститутом з міжнародних питань та зовнішньої політики Іспанії (ІНСІПЕ) і Центром Разумкова за ініціативою і сприяння Посольства України в Іспанії. У заході взяли участь заступник Міністра закордонних справ України К.Єлісєєв, голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Б.Тарасюк, директори програм Центру Разумкова В.Чалий і Ю.Якименко.
    Присутні на семінарі представники Кабінету Глави Уряду, МЗС, Міноборони, політологічних та експертних кіл, ЗМІ Іспанії, ЄК і штаб-квартири НАТО, дипломатичних установ країн-членів ЄС і НАТО були поінформовані про пріоритети зовнішньої політики України, сучасний стан і перспективи співробітництва з Європейським Союзом і Північноатлантичним Альянсом, українсько-російські відносини.
    Відбувся також жвавий обмін думками щодо шляхів поглиблення двосторонньої співпраці між Україною та Іспанією, в т.ч. в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави.
    На завершення семінару було домовлено про проведення наступного аналогічного заходу в Києві.
   

05.11.2008    

   Засідання Комісії Україна-НАТО

    27 серпня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участю Заступника Міністра закордонних справ України К.Єлісєєва.
    Були обговорені актуальні питання євроатлантичної безпеки у контексті ситуації в Грузії.
    Заступник Міністра закордонних справ України детально поінформував членів Північноатлантичної Ради про позицію нашої держави щодо ситуації у Грузії, наголосивши, зокрема, що досягнення мирного і сталого врегулювання у Грузії можливе лише за умови дотримання принципів суверенітету та територіальної цілісності Грузії.
    К.Єлісєєв підкреслив, що Україна категорично засуджує нещодавнє рішення Російської Федерації визнати незалежність Південної Осетії та Абхазії та висловив глибоку стурбованість щодо можливих наслідків такого рішення для безпеки та стабільності Кавказького регіону та Євроатлантичного простору.
    Заступник Міністра закордонних справ України висловив солідарність України із Заявами Альянсу щодо ситуації в Грузії від 19 серпня ц.р. та від 27 серпня ц.р., в яких, зокрема, наголошено на необхідності мирного вирішення конфлікту в Грузії, яке має базуватися на повному дотриманні принципів незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії, визнаних у відповідних резолюціях ООН.
    Він звернув увагу, що з метою забезпечення сталої безпекової ситуації в регіоні існуючий миротворчий механізм має бути переформатований шляхом його широкої інтернаціоналізації під егідою міжнародних організацій, зокрема ООН, ОБСЄ та ЄС. У цьому зв’язку К.Єлісєєв зазначив, що Україна готова і надалі робити свій внесок у миротворчі зусилля міжнародної спільноти з метою досягнення всеохоплюючого та сталого врегулювання ситуації в Грузії.
    У ході засідання посли держав-членів НАТО підтвердили свою відданість рішенню глав держав та урядів, прийнятому у ході саміту Альянсу в Бухаресті у квітні ц.р. щодо євроатлантичних прагнень України та Грузії. Вони також відзначили готовність продовжувати період інтенсивної взаємодії НАТО з Україною з метою вирішення питань, щодо перспективи запрошення до ПДЧ.
   Вони відзначили конструктивну та важливу роль, яку відіграє Україна в контексті врегулювання конфлікту навколо Грузії. Представники Альянсу наголосили, що суверенітет та територіальна цілісність України є наріжним елементом безпеки і стабільності в Європі.
    Під час перебування у штаб-квартирі Альянсу Заступник Міністра закордонних справ України К.Єлісєєв також провів зустрічі із Заступником Генсекретаря НАТО Клаудіо Бізон’єро та Помічником Заступника Генсекретаря Альянсу з питань безпекового співробітництва і партнерства, Спеціальним представником Генсекретаря НАТО з питань Грузії Робертом Сіммонсом.
   

01.09.2008    

   Громадська дипломатія Україна-НАТО

    14 липня штаб-квартиру НАТО з ознайомчим візитом відвідала група з України у складі представників неурядових організацій, вищих навчальних закладів, а також окремих центральних органів виконавчої влади.
    Візит відбувся у рамках тижневого турне до європейських інституцій у Брюсселі та Страсбурзі, організованого спільно польською та українською „Асоціаціями досліджень європейської спільноти” та українською неурядовою організацією „Українська асоціація досліджень європейської спільноти”.
    17-18 липня у штаб-квартирі НАТО та штабі Верховного головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі (м.Монс, Бельгія) з ознайомчим візитом перебуває група народних депутатів України.
    Члени делегації України ознайомились з діяльністю керівних структур, взяли участь у дискусіях з таких актуальних питань діяльності НАТО та відносин Альянсу з Україною як, зокрема, сучасний порядок денний НАТО після Бухарестського саміту, євроатлантичні устремління України у контексті рішень саміту, відносини Росія-НАТО тощо. За участю представників національних делегацій в НАТО – Польщі та Литви відбулась також дискусія на тему: „Перспективи нових держав-членів Альянсу”.
    У штабі Верховного головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі, українська делегація ознайомилась з діяльністю командування операцій НАТО, а також відвідали Координаційний центр партнерства.
   

21.07.2008    

   Візит до штаб-квартири НАТО Віце-прем'єр-міністра України Г.Немирі

    2 липня у рамках робочого візиту до Брюсселя Віце-прем’єр-міністр України у справах європейської та міжнародної інтеграції Г.Немиря відвідав штаб-квартиру НАТО з метою зустрічі з Генеральним секретарем Альянсу Я.Схеффером та участі у спеціальному засіданні Комісії Україна-НАТО (КУН) на рівні послів.
    У ході зустрічі Я.Схеффер наголосив на важливості інтенсифікованого діалогу України з Альянсом у контексті розгляду питання запрошення України до Плану дій щодо членства. У свою чергу Віце-прем’єр-міністр запевнив співрозмовника у серйозності намірів Уряду України стосовно реалізації євроатлантичного курсу.
    Під час Спеціального засідання Комісії Україна-НАТО Г.Немиря висловив подяку послам країн-членів Альянсу, які нещодавно відвідали Україну та поінформував про прогрес, досягнутий у створенні належних умов для реалізації євроатлантичних прагнень України.
    У свою чергу посли держав-членів Альянсу відзначили зусилля Уряду України з реалізації пріоритетних завдань євроатлантичної інтеграції нашої країни та привітали наміри Уряду щодо активізації зусиль з інформування громадськості про євроатлантичний курс України.
   

07.07.2008    

   Візит делегації народних депутатів України до штаб-квартири НАТО та Секретаріату Парламентської Асамблеї НАТО.

    30 червня – 1 липня делегація народних депутатів України відвідала з ознайомчим візитом штаб-квартиру НАТО та Секретаріат Парламентської Асамблеї НАТО.
    Візит відбувся у рамках програми Директорату громадської дипломатії Міжнародного секретаріату НАТО за сприяння Центру інформації і документації НАТО в Україні та Місії України при НАТО.
    Дводенною програмою візиту було передбачено низку брифінгів з актуальних питань діяльності НАТО за участю представників Альянсу.
    Зокрема, були проведені брифінги та відбулись дискусії з наступних питань: сучасний порядок денний Альянсу у контексті рішень Бухарестського саміту, сучасний стан відносин Україна-НАТО, співробітництво Україна-НАТО у сфері реформування сектору безпеки.
    У ході дискусій представники Альянсу надали позитивну оцінку сучасному стану відносин України з НАТО та підтвердили рішення Бухарестського саміту, підсумкова Декларація якого чітко фіксує перспективи членства України в НАТО.
   

07.07.2008    

   Візит Північноатлантичної Ради та Генерального секретаря НАТО в Україну

    16-17 червня Північноатлантична Рада та Генеральний секретар НАТО відвідали з візитом Україну. Візит цієї високої делегації НАТО відбувся у світлі рішення квітневого цього річного Бухарестського саміту щодо переведення відносин України з Північноатлантичним Альянсом у формат „інтенсивного залучення на високому політичному рівні з метою вирішення питань, що залишаються, у контексті заявки України стосовно Плану дій щодо членства в НАТО”. У рамках першого дня візиту відбулись зустрічі Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря Альянсу з Президентом України та членами Ради національної безпеки і оборони України, Прем’єр-Міністром України та членами Кабінету Міністрів України, а також з Головою Верховної Ради України за участю керівників профільних комітетів та лідерів політичних фракцій.
    У цей же день відбулось засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участю Міністра закордонних справ України та Міністра оборони України, за результатами якого було прийнято Спільну Заяву для преси.
    У документі повідомляється, що у ході засідання був здійснений обмін думками щодо стану та перспектив відносин і співробітництва НАТО-Україна у контексті рішень Бухарестського саміту, включаючи заявку України стосовно Плану дій щодо членства (ПДЧ), викликів, що залишилися, та відповідних реформ.
    Відзначається, що Україна надає особливого значення цьому візиту ПАР під час періоду інтенсивних консультацій після Бухарестського саміту. Міністр закордонних справ України підкреслив, що наша держава має високі очікування щодо міністерської зустрічі НАТО у грудні цього року, а також висловив сподівання, що перша оцінка прогресу України на шляху до членства в НАТО, яка буде зроблена союзниками на зазначеному вище засіданні, матиме результатом запрошення України приєднатися до ПДЧ. Український Міністр висловив задоволення сучасним рівнем розвитку політичного діалогу і практичного співробітництва між Україною і НАТО, а також зазначив, що Україна зробить усе від неї залежне для продовження цієї позитивної тенденції у майбутньому. Міністр В.Огризко наголосив ПАР, що Україна вживатиме подальших значних зусиль для посилення політичного діалогу та практичного співробітництва з Альянсом, а також збільшуватиме зусилля, пов’язані з євроатлантичною інтеграцією України. Серед пріоритетів Міністр В.Огризко визначив продовження демократичних, політичних, економічних та правових реформ; боротьбу з корупцією; удосконалення системи координації співробітництва з НАТО та потужну кампанію інформування громадськості з питань НАТО. Міністр оборони України Ю.Єхануров поінформував союзників щодо сучасних зрушень в процесі реформування воєнного, безпекового та оборонного секторів України, а також щодо планів на майбутнє у цих сферах.
    Посли Альянсу, у свою чергу, пригадали Декларацію та Спільну заяву Комісії Україна-НАТО у Бухаресті, в яких глави держав та урядів країн-членів НАТО "привітали євроатлантичні прагнення України щодо членства в НАТО. Вони погодились, що Україна стане членом НАТО. ПДЧ є наступним кроком України на її прямому шляху до членства...».
    Учасники засідання також відзначили, що взаємовигідні відносини між НАТО та Україною протягом останніх 11 років у рамках Особливого партнерства зробили та продовжуватимуть робити внесок у регіональну та євроатлантичну безпеку. Підкреслено також, що НАТО і Україна мають однакові загрози і виклики безпеці та широко співпрацюють у протидії з ними, у т.ч. шляхом операційного співробітництва в Косово, операції "Активні зусилля", в Афганістані та у Тренувальній місії НАТО в Іраку. Підкреслено, що триваючий Інтенсифікований діалог, який покриває увесь спектр політичних, воєнних, фінансових та безпекових питань, продовжує слугувати на сьогоднішній день інструментом, що робить внесок у прогрес України з метою досягнення євроатлантичних стандартів. Посли Альянсу заохотили Україну продовжити йти цим курсом. Члени Комісії підтвердили свої зобов’язання повністю використовувати усі існуючі інструменти партнерства Україна-НАТО.
    Згадуючи продуктивні результати засідання КУН на рівні міністрів оборони 13 червня ц.р., Посли Альянсу висловили задоволення посиленням практичного співробітництва. Союзники відмітили, зокрема, нещодавнє підтвердження бажання України зробити внесок у британсько-французьку вертольотну ініціативу; її участь у Програмі НАТО з обміну даними про повітряну обстановку (ОДПО/ASDE) та привітали пропозицію взяти участь у Силах реагування НАТО (СРН) як першої країни-партнера, яка зробить таким чином. Вони привітали подальші зусилля України щодо розгортання додаткового персоналу в МССБ та щодо сприяння сухопутному транзиту для МССБ через Україну.
    Держави-члени Альянсу наголосили, що подальше посилення політичного діалогу і практичного співробітництва між Україною та Альянсом сприятиме просуванню демократичної трансформації України, досягненню нею цілей реформ та виконанню її міжнародних зобов’язань. Беручи до уваги виклики, які зустріла Україна, та досягнутий нею прогрес, союзники підкреслили важливість налаштованості України продовжувати впровадження політичних, економічних реформ, реформування оборонного й безпекового сектору, спрямованих на укріплення демократії та верховенства права.
    Альянс привітав збільшення зусиль України щодо інформування української громадськості про Альянс та співробітництво Україна-НАТО, у цьому контексті відзначив нещодавнє прийняття Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008-2011 роки. Було висловлено сподівання, що імплементація цієї програми з виділенням адекватних ресурсів зробить внесок у покращення сприйняття НАТО. Водночас, члени ПАР підтвердили підтримку з боку НАТО зусиль України з інформування громадськості по всій країні.
    Візит Північноатлантичної ради НАТО в Україну також мав важливу складову у сфері громадської дипломатії. Члени Північноатлантичної ради відвідали Харків, Львів та Дніпропетровськ, де взяли участь у низці інформаційних заходів. Посли Альянсу, зокрема, мали можливість особисто пересвідчитися в конкретних проектах співробітництва в рамках Програми «Наука заради миру та безпеки» в Україні.
   

23.06.2008    

   Участь України у міжнародних польових навчаннях НАТО „УСІМА-2008”

    2-5 червня загін Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи брав участь у міжнародних польових навчаннях НАТО „УСІМА-2008” по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, спричинених повенями, із загрозою аварії на об’єкті хімічної промисловості.
    Участь України у цих навчаннях здійснюється відповідно до Індивідуальної програми партнерства між Україною та НАТО в рамках програми „Партнерство заради миру” та на запрошення Центру з врегулювання кризових ситуацій Фінляндської Республіки.
    Загалом у навчаннях беруть участь 38 команд чисельністю 540 осіб і 40 національних представників у складі Координаційного штабу навчань із таких держав, як Австрія, Азербайджан, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Хорватія, Естонія, США, Фінляндія, Грузія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Швеція та Велика Британія.
    Україну представляє зведений аварійно-рятувальний загін МНС: група радіаційної та хімічної розвідки (5 осіб та 1 одиниця техніки), група пошуково-рятувальних операцій (9 осіб. та 2 од. техніки), мобільний польовий шпиталь (26 осіб. і 4 од. техніки). Крім того, троє представників МНС працюватимуть у складі Координаційного штабу навчань, а заступник міністра МНС буде в якості спостерігача.
    Згідно із сценарієм навчань, на південному узбережжі Фінляндії, яке „постраждало” внаслідок підвищення рівня води в Балтійському морі через сильні дощі та шторми, сталося затоплення місцевості, включаючи житлові будинки, місцеву інфраструктуру та об’єкт хімпромисловості. Активна фаза навчань пройде у тунелі метро, промисловому порті, на електростанції, комплексі очисних споруд і нафтовому терміналі.
    Участь МНС України в „УСІМА-2008” сприятиме активізації співробітництва нашої держави з НАТО у сфері надзвичайного цивільного планування в рамках Програми “Партнерство заради миру”, а також зміцнить співпрацю між МНС та Євроатлантичним координаційним центром НАТО. Навчання є також корисними для підрозділів МНС України у запозиченні міжнародного досвіду у сфері надзвичайного цивільного планування та вдосконаленні механізмів управління кризовими ситуаціями, що сприятиме підвищенню іміджу України на міжнародній арені в галузі реагування на надзвичайні ситуації.
   

06.06.2008    

   Участь України в операції Альянсу „Активні зусилля”

    1 червня ц.р. флагман ВМС Збройних сил (ЗС) України фрегат “Гетьман Сагайдачний” вирушив у визначений район Середземного моря для здійснення патрулювання у рамках антитерористичної операції НАТО „Активні зусилля”. 31 травня ц.р., після отримання допуску до виконання завдань операції НАТО у Середземному морі “Активні зусилля”, на флагмані було піднято прапор НАТО. Український корабель успішно пройшов сертифікацію експертами Альянсу, увійшов в оперативне підпорядкування командувача морського компоненту Об’єднаних Збройних сил НАТО “Південь” (Неаполь, Італія) і приступив до практичного виконання завдань з виявлення та попередження терористичних дій у Середземному морі. Переведення “Гетьмана Сагайдачного” в оперативне підпорядкування Об’єднаних Збройних сил НАТО “Південь” відбулося на підставі відповідного рішення Північноатлантичної Ради.
    Україна стала другою після Російської Федерації з країн – партнерів НАТО, яка приєдналася до операції “Активні зусилля”. Основні форми участі ЗС України в операції “Активні зусилля” полягають у функціонуванні на базі штабу Військово-Морських Сил України Контактного пункту – елементу взаємного обміну інформацією у рамках операції, направлення українського офіцера зв’язку до штабу операції (м.Неаполь, Італія), залучення групи військового персоналу ЗС України для участі в огляді підозрілих суден, направлення кораблів та підрозділів ВМС ЗС України до складу сил, визначених до участі в операції “Активні зусилля”.
    З травня по липень 2007 року в операції “Активні зусилля” брав участь корвет ВМС України “Тернопіль”, протягом листопада – грудня 2007 року до участі в операції “Активні зусилля” долучався корвет ВМС ЗС України “Луцьк”.
   

02.06.2008    

   Візит до штаб-квартири НАТО Міністра економіки України

    27 травня ц.р. у штаб-квартирі НАТО Міністр економіки України Б.Данилишин у рамках свого візиту до Брюсселя зустрівся з заступником (помічником) Генерального секретаря НАТО, послом М.Ердманом.
   Міністр економіки України поінформував представника Альянсу про основні напрями державної політики України щодо економічного розвитку, сучасний стан економічної ситуації в Україні, перспективи впровадження економічних реформ тощо.
    У ході зустрічі співрозмовники обговорили стан виконання спільних заходів, які передбачені Цільовим планом Україна-НАТО на 2008р., зокрема проведення чергового засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань економічної безпеки.
    Заступник (помічник) Генерального секретаря НАТО закликав українську сторону зберігати високий рівень та інтенсивність контактів, які на сьогодні характеризують відносини між Альянсом та НАТО.
   Представник Альянсу запросив Міністра економіки України здійснити найближчим часом візит до штаб-квартири НАТО з метою проведення зустрічі з Економічним комітетом НАТО.
   

28.05.2008    

   Консультації Україна-НАТО щодо Процесу планування та оцінки сил

    26 травня у штаб-квартирі НАТО відомча делегація України на чолі з директором Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України В.Корендовичем взяла участь у щорічних консультаціях, присвячених участі України у Процесі планування та оцінки сил (ППОС).
    У ході консультацій були розглянуті питання, пов’язані з досягненням Цілей партнерства, визначених Україною в рамках ППОС, а також затвердження оновленого пакету Цілей на наступний період. Така робота сприяє досягненню взаємосумісності з силами та засобами країн НАТО під час спільних дій в операціях з підтримання миру, врегулювання кризових ситуацій, а також в інших сферах діяльності у рамках програми „Партнерство заради миру”. Як ефективний механізм обміну інформацією з питань оборонного та бюджетного планування, ППОС також є наріжним каменем процесу практичного наближення України до стандартів Альянсу у контексті прагнень держави стосовно приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО.
    Учасники засідання також обговорили питання, що стосуються поточного стану та перспектив трансформації воєнного та безпекового сектору держави.
   

28.05.2008    

   Міжнародна конференція „Інтенсивні контакти з Україною: роль Спільної робочої Групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи”

    21-22 травня у штаб-квартирі НАТО (Брюссель, Бельгія) відбулись заходи у рамках діяльності Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи (СРГ ВР), зокрема міжнародна конференція „Інтенсивні контакти з Україною: роль Спільної робочої Групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи”, а також засідання СРГ ВР у форматі „ключової групи”.
   У засіданнях з боку української сторони взяла участь представницька делегація на чолі з Першим заступником Секретаря Ради національної безпеки та оборони України С.Гавришем. До складу делегації України також увійшли Заступник Міністра оборони В.Іващенко, Голова Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції В.Горбулін, представники Міністерства внутрішніх справ, Апарату РНБО та Служби безпеки України, а також Голова Громадської Ліги Україна-НАТО.
   Конференції „Інтенсивні контакти з Україною: роль Спільної робочої Групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи” відкрили Заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Х.Браусс та Перший заступник Секретаря РНБО С.Гавриш. У ході дискусій було проаналізовано результати співробітництва Україна-НАТО у сфері реформування сектору оборони та безпеки, досягнутий прогрес, а також окреслено пріоритетні напрями співробітництва на майбутнє. Важливу увагу було приділено стану співробітництва у рамках імплементації Стратегії національної безпеки України та Огляду сектору національної безпеки, діяльності робочої групи Україна-НАТО з питань демократичного цивільного контролю над сектором розвідки тощо.
   При обговоренні проблематики підготовки цивільного персоналу сектору безпеки і оборони увага учасників конференції була зосереджена, переважно, на аналізі імплементації відповідної Програми в Україні, висловлено пропозиції щодо її покращення тощо.
   Відбулось також обговорення актуальних питань діяльності Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства, в якому взяв участь Голова Громадської ліги Україна-НАТО С.Джердж.
    В роботі конференції також взяли участь незалежні політологи - представники Женевського центру демократичного контролю над збройними силами та Центру з питань досліджень конфліктів Оборонної Академії Великобританії.
    У ході засідання Спільної робочої Групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи у форматі „ключової групи”, що відбулось під спільним головуванням Помічника (заступника) Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування І.Шедеві та Першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України С.Гавриша, були обговорені актуальні питання співробітництва України з Альянсом у реформуванні структур сектору оборони та безпеки нашої держави у контексті рішень Бухарестського саміту НАТО щодо реалізації євроатлантичних прагнень України.
    Були також обговорені питання підготовки до засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони, яке має відбутись на початку червня ц.р., реалізації оборонної реформи в Україні, досягнення взаємо-сумісності між підрозділами збройних сил держав-членів НАТО та України, участі нашої держави у операціях та місіях під проводом НАТО.
    Дискусії відбулися у відвертій та конструктивній атмосфері, притаманній відносинам України з Північноатлантичним Альянсом.

27.05.2008    

   Візит до штаб-квартири НАТО неурядової делегації з України

    14-15 квітня штаб-квартиру НАТО (Брюссель, Бельгія) та штаб Верховного головнокомандувача об’єднаних сил (ВГК ОЗС) НАТО в Європі (м.Монс, Бельгія) з ознайомчим візитом відвідала група з України у складі представників неурядових організацій та журналістів.
    Члени делегації України прослухали брифінги та взяли участь у дискусіях з таких актуальних питань діяльності НАТО та відносин Альянсу з Україною як сучасний порядок денний НАТО після Бухарестського саміту, євроатлантичні устремління України у контексті рішень останнього саміту Альянсу, відносини Росія-НАТО тощо. Відбулась також зустріч-дискусія з представниками національних делегацій в НАТО – Франції, Латвії та Сполучених Штатів Америки, а також Послом Словаччини в НАТО та керівництвом Місії України при НАТО.
    Під час перебування у штабі Верховного головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі українська делегація ознайомилась з діяльністю командування НАТО з операцій, а також відвідала Координаційний центр партнерства.
   

16.04.2008    

   Засідання Комісії Україна-НАТО

    4 квітня у Бухаресті за участю Президента України В.Ющенка відбулося засідання Комісії Україна-НАТО (КУН) на найвищому рівні.
    У ході засідання були обговорені сучасний стан і перспективи відносин України з НАТО. Президентом України було підтверджено консолідовану позицію гілок влади України та парламентської коаліції щодо незмінності стратегічного курсу України на євроатлантичну інтеграцію, кінцевою метою якого є набуття членства в НАТО.
    В ухваленій за підсумками засідання КУН спільній заяві відзначається підтримка главами держав і урядів країн Альянсу заявки України на приєднання до ПДЧ, а також їх згода, що Україна стане членом НАТО.
   Важливим результатом участі Президента України у засіданні КУН стала активізація політичного діалогу нашої держави з Альянсом на найвищому політичному рівні, підтвердження планів щодо активізації процесу реформ у секторі безпеки і оборони, подальшого впровадження демократичних реформ у сферах економіки та права. Окрему увагу було приділено активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань євроатлантичної інтеграції України, зокрема, інформуванню української громадськості щодо зовнішньополітичного курсу України, спрямованого на набуття членства в НАТО, а також забезпеченню виконання Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік.
   

04.04.2008    

   Україна отримала від НАТО чітку перспективу свого членства в Альянсі

    Україна отримала від НАТО чітку перспективу свого членства в Альянсі. Таке переконання висловив сьогодні на прес-конференції в Бухаресті Президент України Віктор Ющенко, говорячи про вчорашнє рішення Північноатлантичної Ради. «Ми отримали вчора сильний і ясний текст відносно української перспективи в НАТО», - сказав Віктор Ющенко, наголосивши, що наша держава «поділяє дух і букву» вчорашнього рішення. Глава Української держави нагадав, що вчора жодна з країн-членів НАТО не виступила проти української перспективи в цій організації, і жодна не дала негативної оцінки нашої заявки на ПДЧ. Безумовно, зазначив при цьому Віктор Ющенко, мала місце серйозна полеміка, адже вперше йшлося про країну, яка понад 70 років жила під комуністичним режимом.
    «Учора ми досягли ключового порозуміння - що в Європі не буде зон неповної безпеки», - підкреслив Президент України. Говорячи про задекларовану учора відповідь членів Альянсу про те, що НАТО хоче бачити у своєму складі Україну, Віктор Ющенко підкреслив: «Для нас це надзвичайно важливо».
    Коментуючи сьогоднішнє засідання Комісії Україна - НАТО, Віктор Ющенко відзначив, що його учасники високо оцінили внесок України у світову та континентальну безпеку. За його словами, Україна, безумовно, сподівається, що міжнародна спільнота також оцінить кроки, які були зроблені Україною за роки її незалежності - насамперед, відмову від ядерного арсеналу. «Ми вважаємо, це є колосальний внесок у світову безпеку», - додав він.
    За словами Президента, учасники сьогоднішнього засідання відзначили виняткову місію України як контрибутора безпеки. У цьому контексті В. Ющенко нагадав, що ми є єдиною країною - не членом НАТО, яка бере участь в усіх миротворчих операціях Альянсу, засвідчуючи цим відданість демократичним ідеалам. «Це говорить про те, що ми віддані європейським і євроатлантичним цінностям», - сказав Президент.
    Глава держави особливо підкреслив, що Україна «не є продуктом холодної війни». Натомість, йдеться про незалежну суверенну державу, яка має повне право формувати власну безпекову політику. Президент із задоволенням відзначив, що основи національної безпекової політики, проголошеної в Україні, збігаються з основами безпекової та оборонної політики, яку проводить НАТО.
    Говорячи про значення для України приєднання до ПДЧ, Президент порівняв значення цієї події із важливістю підписання Україною нової поглибленої угоди з Європейським Союзом. «Для нас важливо мати генеральну мету, декларовану усіма учасниками як спільна відповідальність», - наголосив він. «Я переконаний, учора ми були свідками формулювання правильної, сильної, збалансованої відповіді», - сказав В. Ющенко.
    «Учора ми отримали перспективу свого членства - це є суть. Все решта - читайте між рядками - це є політика, компроміс, бажання терпимо проілюструвати повагу до різних обставин, які пов'язані з українським членством у цій організації», - наголосив він.
    На спільній прес-конференції із Генеральним секретарем НАТО Яап де Хооп Схеффером Президент України висловив йому особливу подяку. «Ви проявили блискучу терпимість, розважливість, мудрість. В Україні це надзвичайно високо цінують», - сказав Віктор Ющенко
    У свою чергу, Я. Схеффер відзначив: вчорашнім рішенням Альянс погодився з тим, що Україна стане членом НАТО. Він також наголосив, що усі члени цієї організації високо цінують внесок нашої держави у її миротворчі операції. «Я не знаю жодного партнера НАТО, який би займав таку ж позицію», - відзначив він. Наразі, додав Генеральний секретар, розпочинається період «інтенсивної співпраці на високому політичному рівні», щоб розв'язати ті питання, які ще потребують вирішення. Я. Схеффер наголосив, що вчорашнє рішення Альянсу не варто недооцінювати. «НАТО буде підтримувати Україну, якщо це буде необхідно в процесі реформування», - також сказав Генеральний секретар. Він запевнив, що НАТО буде тісно співпрацювати з українським урядом.
   

04.04.2008    

   Засідання Економічного комітету НАТО з Україною

    11 грудня у штаб-квартирі НАТО делегація України на чолі з заступником Міністра оборони В.Марі взяла участь у засіданні Економічного комітету НАТО з Україною. Захід проведено у контексті співробітництва України з НАТО з питань подолання негативних наслідків воєнної реформи. Сторони обмінялися думками стосовно поточного стану цієї роботи та перспектив її розширення з огляду на триваючі процеси скорочення Збройних Сил України. Зокрема, в НАТО розглядаються плани подальшого надання допомоги у перепідготовці українських військовослужбовців, що звільняються, через мережу спеціалізованих курсів, яка діє на території України, а також через роботу Центру соціальної адаптації військовослужбовців, що працює на базі Національного університету у м.Хмельницькому. При цьому акцент робиться на працевлаштуванні після отримання додаткової підготовки. Ще однією перспективною формою співпраці є експертна дорадча допомога країн Альянсу на двосторонній основі. Результати засідання стануть підґрунтям для національних рішень країн НАТО та Економічного комітету Альянсу щодо допомоги Україні у наступному році.
    12 грудня у штаб-квартирі НАТО відбулось засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи (СРГ ВР) у форматі „ключової групи”. У ході засідання були обговорені, зокрема, поточний стан реалізації Програми СРГ ВР з питань професійної підготовки цивільного персоналу безпекових і оборонних структур України; проект Плану заходів на 2008 рік у рамках Робочої програми СРГ ВР на 2007-2008 рр.; прогрес та плани на 2008 рік діяльності Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства. У ході засідання українська сторона також презентувала Білу книгу: Огляд діяльності сектору національної безпеки в Україні.
   

17.12.2007    

   Антитерористична операція НАТО

    Корвет ВМС України „Луцьк” розпочав свою участь у антитерористичній операції НАТО „Активні зусилля” в Середземному морі. В період з 24 листопада по 11 грудня український корабель у взаємодії з фрегатом італійських ВМС буде здійснювати оглядові операції за стандартами Альянсу. Крім того, екіпаж українського корвету відпрацює морські тактичні маневри, зокрема, із забезпечення оборони корабля, проведе пошуково-рятувальні навчання тощо. Корвет „Луцьк” знаходиться в оперативному підпорядкуванні військово-морського компоненту Об’єднаних збройних сил НАТО „Південь”.
    Рішення щодо участі корвету „Луцьк” у операції було прийняте Північноатлантичною Радою 19 листопада після завершення періоду підготовки корабля.
    Корвет „Луцьк” є другим судном українських ВМС, що бере участь у операції Альянсу в Середземному морі - у липні ц.р. український корвет „Тернопіль” взяв участь у цій операції.
   

24.11.2007    

   Засідання Комісії Україна-НАТО

    9 липня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося спеціальне засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів, присвячене 10-й річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО. Виступаючи перед членами Північноатлантичної Ради – послами держав-членів НАТО, Глава Місії України при НАТО (МУН) О.Морозов відзначив важливість особливого партнерства України з НАТО, підтвердивши незмінність євроатлантичного курсу України, спрямованого на досягнення її стратегічної мети – повноправного членства в Альянсі. У цьому контексті, Глава МУН запевнив союзників у продовженні процесу реформування країни, а також інтенсифікації взаємовигідної співпраці з НАТО, спрямованої на забезпечення миру та стабільності в регіоні. Підсумовуючи результати співробітництва з 1997 року, Посол України наголосив на важливості політичних консультацій в рамках Комісії Україна-НАТО для поглиблення співпраці між Україною та НАТО в усіх сферах. О.Морозов відзначив результативність діяльності спільних робочих груп (СРГ) з питань озброєнь, науки і охорони навколишнього середовища, економічної безпеки, особливо наголосивши на успішному розвитку практичної співпраці в питаннях реформування оборонного комплексу та сектору безпеки держави в цілому, досягнутому, у тому числі, завдяки діяльності СРГ з питань воєнної реформи. На переконання Посла України, безпрецедентним також є військово-технічне співробітництво, оскільки в Україні з 2005 року здійснюється реалізація найбільшого в історії НАТО проекту Трастового фонду НАТО/ПЗМ з утилізації застарілих озброєнь і боєприпасів. У ході виступу Глава МУН відзначив високий рівень військової співпраці з НАТО, свідченням чому є той факт, що Україна на сьогодні є єдиною країною-партнером, яка бере участь у всіх поточних операціях під проводом НАТО. Підсумовуючи, Посол наголосив, що потенціал інструментів особливого партнерства для підтримки євроатлантичної інтеграції України є значним і себе ще не вичерпав. „Розвиток цього ефективного механізму співпраці і надання допомоги реформам в Україні відповідає інтересам як нашої держави, так і НАТО”, - підкреслив О.Морозов.
   За результатами засідання було прийнято Спільну заяву, в якій зазначається, що на засіданні в Брюсселі 9 липня 2007 року Посли Комісії Україна-НАТО відзначили 10-ту річницю Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного Договору, яка була підписана 9 липня 1997 року у Мадриді. Відзначається, що протягом 10 років, що минули, особливе партнерство Україна-НАТО в рамках Хартії зміцнило безпеку на євроатлантичному просторі шляхом створення ефективних механізмів співробітництва Україна-НАТО. Комісія Україна-НАТО, що була заснована Хартією, стала дієвим форумом для регулярних консультацій з питань, що становлять спільний інтерес, створила належні рамки для розвитку взаємовигідної практичної оборонної та військової, природоохоронної, наукової та економічної співпраці. Цей формат співробітництва, йдеться у документі, дозволив Україні скористатись досвідом НАТО та отримати допомогу у проведенні реформ. Зокрема, в рамках Спільної робочої групи з питань оборонної реформи Україна досягла значного прогресу в імплементації безпекових, оборонних та військових аспектів Плану дій Україна-НАТО, стала працювати у напрямку зміцнення сектору безпеки на принципах демократичного контролю. Підкреслюється також, що трастові фонди НАТО/ПЗМ з утилізації застарілих озброєння та стрілецької зброї, переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), а також з перепідготовки та цивільної адаптації колишнього військового персоналу сприяли реальному зміцненню національної безпеки України. Активна військова співпраця, зокрема участь України та її внесок у операції та місії НАТО, зміцнили партнерство Україна-НАТО та стали помітним внеском у забезпечення міжнародного миру та стабільності.
    Підкреслюючи важливість Особливого партнерства Україна-НАТО та політики євроатлантичної інтеграції України, посли відзначили, що запровадження Плану дій Україна-НАТО в 2002 році та розпочатий у 2005 році Інтенсифікований діалог з питань членства та відповідних реформ стали інструментами сприяння прогресу України на шляху досягнення євроатлантичних стандартів.
    В цю визначну річницю, йдеться далі у Заяві, НАТО та Україна проаналізували основні досягнення за останні десять років в рамках Особливого партнерства та обговорили перспективи майбутнього розвитку відносин Україна-НАТО.
    Посли держав-членів Альянсу підтвердили, що НАТО залишається відкритою для нових європейських членів, згідно зі Статтею 10 Північноатлантичного Договору, а також привітали прогрес, досягнутий Україною у реалізації ключових реформ, спрямованих на зміцнення демократичних інститутів та реформування оборонного і безпекового секторів, а також закликали до подальших зусиль на цьому напрямі. Комісія підтвердила свою готовність до продовження співпраці в усіх існуючих форматах, включаючи Інтенсифікований діалог та План дій Україна-НАТО. Посли також дали схвальну оцінку значному внеску України у міжнародну безпеку, у тому числі через активну підтримку всіх поточних операцій та місій НАТО, а також її зусиль із заохочення регіонального співробітництва. Посли держав-членів НАТО підтвердили своє прагнення сприяти Україні в процесі інформування української громадськості щодо співпраці Україна-НАТО, і, у цьому зв’язку, схвально оцінили діяльність Центру інформації і документації НАТО та Офісу зв’язку НАТО в Україні.
   

16.07.2007    

   Телемост Київ-Вашингтон „НАТО - громада зі спільними цінностями”

    9 липня ц.р. Перший заступник Міністра закордонних справ України Володимир Огризко взяв участь у телемості Київ-Вашингтон „НАТО - громада зі спільними цінностями”, що відбувся в м.Київ у приміщенні Посольства США в Україні.
    Серед учасників київської студії були також присутні Посол США в Україні Вільям Тейлор, Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, директор Фонду „Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів та народний депутат України Руслана Лижичко. Учасниками студії у Вашингтоні були заступник помічника Державного секретаря США Девід Кремер, Посол України в США Олег Шамшур та президент Атлантичної Ради США Фред Кемпе.
    У ході роботи відеоконференції, що була присвячена 10-й річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, її учасники обговорили сучасний стан і перспективи розвитку відносин України з НАТО та приділили особливу увагу питанню проведення інформаційної кампанії щодо набуття Україною членства в НАТО.
   

09.07.2007    

   Засідання Громадської ради при МЗС України

    9 липня ц.р. в МЗС України відбулося засіданні Громадської ради при МЗС України з нагоди 10-ої річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО під головуванням Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка.
    У заході також взяли участь колишні міністри закордонних справ України Г.Удовенко та Б.Тарасюк, представники Міносвіти, Держкомтелерадіо, Громадської ліги „Україна-НАТО” та інших неурядових організацій, видатні діячі політики, культури і спорту.
    Виступаючи перед присутніми Глава зовнішньополітичного відомства України привітав учасників засідання з 10-ю річницею підписання Хартії та поінформував про напрямки співпраці України з Організацією Північноатлантичного договору. „Основні аспекти співробітництва України з Альянсом лежать у соціальній, економічній і тільки потім – у військовій сфері”, - наголосив А.Яценюк.
    Міністр А.Яценюк також поінформував учасників засідання Громадської ради про сферу невійськового співробітництва України та НАТО, зазначивши, що Альянс надає Україні пряму фінансову допомогу для вирішення найбільш болючих проблем: знищення надлишкових запасів небезпечних боєприпасів, перенавчання та соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених в запас, ліквідації наслідків техногенних аварій та природних катастроф.
   

09.07.2007    

   Засідання Комісії Україна-НАТО та Ради євроатлантичного партнерства

    14 червня у штаб-квартирі НАТО (м. Брюссель, Бельгія) делегація України на чолі з Міністром оборони Анатолієм Гриценком взяла участь у щорічних засіданнях Комісії Україна-НАТО та Ради євроатлантичного партнерства на рівні міністрів оборони.
    Під час засідання Комісії Україна-НАТО міністри обмінялися думками щодо стану та шляхів подальшого розвитку співробітництва, зокрема в частині, що стосується оборонної реформи та участі Збройних Сил України в операціях під проводом Альянсу.
    Підкреслюючи високий рівень партнерства у військовій сфері, країни НАТО підтвердили подальшу підтримку реалізації євроатлантичного курсу України, базуючись виключно на її власних рішеннях.
   У ході засідання також було обговорено питання реформування сектору безпеки України. Основні засади цієї діяльності висвітлив заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України І.Дріжчаний.
    Під час засідання Ради євроатлантичного партнерства його учасники обговорили питання вдосконалення політико-військових аспектів зростаючої ролі партнерів в операціях під проводом НАТО. Акцент був зроблений на операції Альянсу в Афганістані, а також на пошуку нових форм співробітництва, які б відповідали сучасним викликам міжнародної безпеки.
    У розвиток зазначених вище дискусій була проведена низка двосторонніх переговорів з міністрами оборони країн НАТО.
    Під час перебування Міністра оборони України у штаб-квартирі Альянсу відбулося урочисте відкриття фотовиставки, присвяченої десятій річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.
   

16.06.2007    

   Консультації „Партнерство заради миру”

    21 травня делегація Міністерства оборони України взяла участь у щорічних консультаціях у штаб-квартирі Альянсу, присвячених участі нашої держави у Процесі планування та оцінки сил (ППОС) в рамках програми НАТО „Партнерство заради миру”.
    Було розглянуто підсумковий документ щодо результатів участі України у ППОС. Зазначалося, що участь у цьому процесі сприяє досягненню взаємосумісності з силами і засобами країн-членів НАТО та партнерів під час спільних дій в операціях з підтримання миру, ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф тощо. ППОС також забезпечує механізми для обміну інформацією з питань оборонного та бюджетного планування.
    22-23 травня штаб-квартиру НАТО з ознайомчим візитом відвідала група, до складу якої входили провідні українські політологи та експерти у сфері відносин з громадськістю. У ході візиту вони ознайомилися з актуальними питаннями відносин Україна-НАТО. Члени групи зустрілися з представниками місій Великої Британії, Польщі, Словаччини і Латвії в НАТО, Главою Місії України при НАТО.
    22 травня у штаб-квартирі Альянсу також відбувся круглий стіл на тему: „Виклики у сфері публічної дипломатії в Україні” за участю керівництва Департаменту публічної дипломатії МС НАТО та представників Комітету НАТО з питань публічної дипломатії.
   

24.05.2007    

   Підготовка до участі в операції "Активні зусилля"

    10 травня на веб-сайті НАТО розміщено повідомлення, згідно з яким вихід корвету Військово-Морських Сил ЗС України “Тернопіль” з м. Севастополь розпочне завершальний етап підготовки ВМС України до виконання завдань в рамках антитерористичної операції НАТО в Середземному морі “Активні зусилля”.
    Україна стала другою, після Російської Федерації, країною – не членом НАТО, яка приєдналася до операції “Активні зусилля”. Основними формами участі ЗС України в цій операції є: взаємний обмін інформацією у рамках операції через Контактний пункт на базі штабу Військово-Морських Сил ЗС України; направлення українського офіцера зв’язку до штабу операції (м. Неаполь, Італія); залучення військового персоналу ЗС України до участі в огляді підозрілих суден; направлення кораблів та підрозділів ВМС ЗС України до складу сил, визначених для участі в операції “Активні зусилля”.
   

15.05.2007    

   Засідання Військового комітету Україна-НАТО

    10 травня у штаб-квартирі НАТО відбулись засідання Військового комітету Україна-НАТО та Військового комітету євроатлантичного партнерства на рівні начальників генеральних штабів. Участь в засіданнях взяла делегація Збройних Сил України на чолі з начальником Генерального штабу-Головнокомандувачем Збройних Сил України Сергієм Кириченком.
    Під час засідання Військового комітету Україна-НАТО були обговорені питання військового співробітництва Збройних Сил України з Альянсом. Зокрема, проаналізовано стан реалізації завдань Робочого плану Військового комітету Україна-НАТО у поточному році та затверджено рекомендації щодо розробки Робочого плану на наступний рік. Військовим керівництвом НАТО та країн-членів були відзначені успіхи української сторони у трансформації Збройних Сил України та набуття ними оперативних спроможностей, які дозволяють ефективно брати участь в міжнародних миротворчих операціях. Особливо було підкреслено вагомий внесок України у міжнародні зусилля із забезпечення миру та стабільності на Балканах, в Іраку, Афганістані та Середземноморському регіоні.
   

15.05.2007    

   Візит Міністра закордонних справ України до Брюсселя

    26 березня ц.р. Міністр закордонних справ України А.Яценюк перебував із робочим візитом у Брюсселі на запрошення Комісара ЄС Б.Ферреро-Вальднер.
   Міністр провів регіональну нараду з послами України в Бельгії, Великій Британії, Нідерландах, Німеччині, Португалії та Франції, Представником України при ЄС, Постійним представником при РЄ та Главою Місії України при НАТО.
    В ході наради було обговорено шляхи реалізації євроінтеграційного та євроатлантичного курсу України, актуальні питання двосторонніх відносин з окремими державами та міжнародними організаціями, стан підготовки низки міжнародних заходів за участю керівництва нашої держави. Особливу увагу було приділено проблемним питанням консульсько-правового захисту громадян України за кордоном. Міністр привернув увагу учасників наради до необхідності повноцінного забезпечення координуючої ролі МЗС у сфері зовнішніх зносин, оперативності інформування Центру, моніторингу виконання досягнутих двосторонніх домовленостей. За підсумками наради буде видано розпорядження про затвердження відповідного плану заходів.
   Міністр А.Яценюк провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Я.де Хооп Схеффером, в ході якої підтвердив незмінність курсу України на євроатлантичну інтеграцію, наголосив на пріоритетності здійснення ефективної кампанії з метою неупередженого та всебічного інформування населення про діяльність Організації. Глава зовнішньополітичного відомства поінформував про заінтересованість України у проведенні чергового засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у кінці квітня ц.р. в Осло та повідомив про спільний намір Президента та Прем’єр-міністра України запросити Генерального секретаря та членів Північноатлантичної Ради відвідати нашу державу у липні ц.р. у рамках відзначення 10-річчя підписання Хартії про особливе партнерство.
    Під час зустрічі Міністра з Комісаром ЄС Б.Ферреро-Вальднер сторони обговорили хід переговорного процесу щодо укладення нової угоди з ЄС. При цьому Єврокомісар позитивно відзначила прагматичну і конструктивну позицію України щодо відкладення дискусії стосовно назви документу. Під час обговорення візової проблематики Міністр зупинився на значних труднощах, з якими стикаються громадяни України при оформленні віз у дипломатичних місіях держав-членів ЄС. Єврокомісар висловила заінтересованість в отриманні узагальненої інформації про бачення Україною стану справ у цій сфері. ЄС-івська сторона з вдячністю сприйняла інформацію про завершення Україною найближчим часом внутрішньодержавних процедур, необхідних для продовження чинності на наступний дворічний період угоди стосовно діяльності Місії ЄС з надання допомоги з питань кордону (EUBAM) і запевнила у наданні необхідної фінансової та технічної допомоги для розбудови прикордонної та митної інфраструктури.
    Міністр А.Яценюк провів зустрічі з Віце-президентом Європейського парламенту М.Сівецом, головою делегації ЄП у зв’язках з Україною А.Северіном та членами делегації. Європарламентарям було надано інформацію про внутрішньополітичну ситуацію в нашій державі, її зовнішньополітичні пріоритети, обговорено перспективи міжпарламентського співробітництва.
   Підсумовуючи, слід відзначити позитивне сприйняття співрозмовниками факту здійснення першого закордонного візиту Міністра саме до Брюсселя, а також успішне налагодження особистих контактів із керівництвом Європарламенту, Єврокомісії та НАТО.
    27 березня ц.р. Міністр А.Яценюк продовжив перебування у Брюсселі у складі урядової делегації, що супроводжує Прем’єр-міністра України В.Януковича.
   

   Засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань науки та довкілля

    21-22 березня у штаб-квартирі НАТО перебувала делегація України на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки Андрієм Гуржієм. Метою цього візиту була участь у засіданні Спільної робочої групи (СРГ) Україна-НАТО з питань науки та довкілля.
    У ході засідання СРГ були обговорені питання, пов’язані з реформуванням Комітету НАТО з питань науки, миру та безпеки, перспективи його функціонування, формування спільних заходів на період 2007-2008 рр. Окрему увагу було приділено посиленню ролі наукової складової широкого спектру питань, які становлять спільний інтерес для держав-членів і партнерів НАТО з акцентом на інноваційний розвиток цивільної науки.
    Члени СРГ також обговорили стан реалізації програм і проектів, що здійснюються за сприяння Альянсу в Україні: проект “Оцінка ризиків Чорнобильської катастрофи та її наслідків: уроки на майбутнє” (започаткований у травні 2003 року на базі дослідницького центру радіаційної медицини); участь України в “Ініціативі з безпеки та довкілля” (започаткована у 2005 році); проект з екологічної безпеки у рамках програми НАТО “Безпека через науку” з подолання негативних наслідків військово-господарської діяльності у місцях розташування колишніх військових баз (аеродромів, пускових ракетних установок тощо). Були обговорені також можливості утилізації ракетного палива (меланж) за допомогою НАТО.
    Під час засідання А.Гуржій, який є співголовою української частини СРГ Україна-НАТО з питань науки та довкілля, висловив сподівання щодо затвердження кандидатур українських експертів до Дорадчих груп Комітету за напрямами хімія/біологія/фізика, інформаційна безпека, екологічна безпека, людські ресурси та соціальний розвиток. Передбачається, що українські фахівці відповідатимуть за розробку, затвердження, імплементацію існуючих в НАТО програм і проектів, які реалізуються у країнах-партнерах Альянсу, зокрема в Україні.
    Сторони також обговорили стан та перспективи співробітництва у рамках програми Альянсу “Наука заради миру”. За минулі роки у програмі взяли участь близько 400 вчених Національної Академії наук та вищих навчальних закладів нашої держави.
    Одним з важливих питань порядку денного зустрічі була діяльність науково-освітньої мережі URАN (Ukrainian Research and Academic Network), яка надає змогу українським вищим навчальним закладам та дослідницьким інститутам отримувати високошвидкісний доступ до мережі Інтернет.
   

   Візит українських студентів до Брюсселю

    23-24 січня група студентів вищих навчальних закладів України перебувала у Брюсселі у рамках програми ознайомчих візитів до штаб-квартири Альянсу, організованих Директоратом публічної дипломатії Міжнародного секретаріату (МС) НАТО за сприяння Центру інформації і документації НАТО в Україні та Місії України при НАТО.
    Під час перебування у штаб-квартирі НАТО українські студенти взяли участь в обговоренні питань сучасної діяльності НАТО, відносин Україна-НАТО, поточних операцій Альянсу тощо. Відбулись також їх зустрічі з Главою делегації Словацької Республіки в НАТО, Послом Ігорем Слободніком та Главою Місії України при НАТО, Послом Костянтином Морозовим. У ході візиту українські студенти також відвідали штаб Верховного головнокомандувача Об’єднаних Збройних Сил (ВГК ОЗС) НАТО в Європі (м.Монс, Бельгія).
    Коментуючи результати поїздки, учасники туру підкреслили важливість отримання інформації на запитання, що сьогодні дебатуються в українському суспільстві, від безпосередньо залучених до щоденної діяльності Альянсу фахівців.
   

29.01.2007    

   Візит делегації Верховної Ради до штаб-квартири НАТО

    5-7 листопада у штаб-квартирі НАТО з візитом перебувала делегація Верховної Ради України у складі народних депутатів М.Сивульського, В.Вечерка, Н.Прокоповича, Л.Мордовця, О.Герасим'юк, Є.Шаго, Ю.Мірошниченка і Я.Мендуся. Візит відбувся на запрошення делегації США в НАТО за сприяння Посольства США в Україні та Місії України при НАТО.
    Метою візиту було ознайомлення з діяльністю Організації Північноатлантичного договору, її функціями, завданнями та структурою, а також обмін думками з представниками Альянсу щодо актуальних питань міжнародної безпеки.
    У ході зустрічей та дискусій українських депутатів з представниками Альянсу у штаб-квартирі НАТО були обговорені питання трансформації Організації, розширення НАТО та розвитку партнерства, співробітництва з питань реагування на випадок надзвичайних ситуацій тощо. Відбулися також окремі зустрічі народних депутатів України з Постійним представником США в Північноатлантичній Раді, Послом В.Нуланд і Главою Місії України при НАТО, Послом К.Морозовим.
    Провідною темою обговорення під час зустрічей були політика розширення Альянсу та досвід, який набули країни – члени НАТО останніх „хвиль розширення” і країни, що на сьогодні виконують План дій щодо членства. У цьому контексті обговорювався також і сучасний етап відносин України з НАТО.
    В рамках візиту делегації України до штаб-квартири Верховного командування об’єднаних сил НАТО в Європі (SHAPE) відбулась дискусія на тему поточних операцій НАТО.
   

07.11.2006    

   Б.Тарасюк: Референдум щодо НАТО відбудеться не раніше 2008 р.

    Референдум щодо вступу України в НАТО відбудеться не раніше 2008 року. Про це заявив глава українського МЗС Борис Тарасюк під час офіційного візиту до Естонської Республіки 30 жовтня ц.р. До того моменту, переконаний український міністр, уряд повинен докласти зусиль для інформування українців про завдання та діяльність Північноатлантичного альянсу, щоб вибір громадян на референдумі був свідомим.
    У свою чергу Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, перебуваючи з візитом у Словаччині, нагадав, що хотів би вже під час саміту в Ризі в кінці листопада дати країнам-кандидатам на вступ до Альянсу, у тому числі і Україні, "позитивний сигнал".
    Проте, запрошення в лави НАТО кандидати отримають тільки тоді, коли виконають всі критерії вступу, зазначив Схеффер.
    Нагадаємо, що, за словами Президента України Віктора Ющенка, інтеграція України в НАТО знаходиться в активній стадії. "Інтеграція України до Європи припускає інтеграцію по політичному, економічному і оборонному напрямах. Інтеграція в НАТО знаходиться в активній стадії", - сказав він 26 жовтня в Гельсінкі, де провів переговори з президентом Фінляндії Тар'єй Халонен. В той же час В.Ющенко зазначив, що всередині країни з питання вступу до НАТО йде "непроста дискусія".
    Підписаний в Україні 3 серпня Універсал національної єдності, що визначає шляхи розвитку країни, припускає інтеграцію України в ЄС і в НАТО. За словами В.Ющенка, Україна в зовнішній політиці збирається найближчим часом дотримуватися вибраного курсу.
   
   

03.11.2006    

   Візит депутатів Верховної Ради до НАТО

    24-25 жовтня в Брюсселі на запрошення Міжнародного секретаріату (МС) Парламентської Асамблеї (ПА) НАТО перебувала група депутатів Верховної Ради України. Зокрема, українська делегація була представлена Головою Комітету з питань національної безпеки і оборони А.Кінахом, Головою Комітету з питань європейської інтеграції І.Боким, Головою Комітету у закордонних справах В.Шибком, Главою делегації ВРУ у ПА НАТО Г.Ілляшовим, та її членами - народними депутатами Л.Гнатенком, В.Горбалем, Ю.Самойленком, А.Шкілем. Метою візиту було ознайомлення українських парламентаріїв з роботою міжнародного секретаріату ПА НАТО, а також підготовка до засідання 52-ої сесії Парламентської Асамблеї НАТО в м.Квебек, Канада.
    У рамках візиту відбулись зустрічі народних депутатів України з заступниками Генерального секретаря МС ПА НАТО Д.Хоббсом та А.Челліно, брифінги та дискусії за участю керівників комітетів ПА НАТО з безпеки та оборони, з питань науки та технологій, політичного комітету тощо. У ході цих зустрічей були обговорені питання ключових напрямів діяльності Парламентської Асамблеї, а також роль ПА НАТО у відносинах Альянсу з країнами-партнерами.
    У штаб-квартирі НАТО делегація України зустрілась з помічником Генерального секретаря НАТО з політичних питань М.Ердманом, заступником помічника Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії К.Гарднером, заступником Генерального секретаря НАТО з питань операцій Дж. Пардье, іншими представниками керівної ланки МС НАТО. У ході зустрічей відбулася низка брифінгів та дискусій з таких питань, як стан відносин Україна-НАТО; співробітництво між Альянсом та Україною у сфері реформування оборонного сектору нашої держави; поточні операції Альянсу; невійськова сфера співробітництва Альянсу з країнами-партнерами, зокрема у форматі програми „Безпека через науку”.
    У рамках візиту відбувся також круглий стіл на тему: „Співробітництво НАТО з Україною” за участю постійних представників у Північноатлантичній Раді (ПАР), послів Канади, Литви, Польщі та США.
   

   Країни-учасники НАТО допоможуть Україні з рекламою Альянсу

    Подолати негативне ставлення до НАТО Україні допоможуть усі країни-члени Альянсу. Першими Київ проконсультують Польща та Словаччина. До процесу мають долучитись і вітчизняні громадські організації.
    Нещодавні брюссельські заяви Прем'єра Віткора Януковича про неготовність України вступити до НАТО пригальмували Київ на шляху приєднання до Плану дій щодо членства в Північно-Атлантичному Альянсі. Євроалтантичний оборонний союз і надалі користується невисокими рейтингами в українському суспільстві. Останні соціологічні опитування тому підтвердження - за вступ до НАТО лише 20 відсотків громадян. Міністр оборони України Анатолій Гриценко каже - ситуація не загрозлива. Її можна виправити загальними зусиллями.
    Анатолій Гриценко, міністр оборони України:
    - В Україні виділяються кошти з державного бюджету для інформування населення про НАТО. Але владних зусиль не достатньо ми потребуємо допомоги усіх в тому числі розраховуємо на активну участь громадських організацій.
    Відповідне фінансування українського сектору вже пообіцяло керівництво Північно-Атлантичного альянсу. Лист про формування Мережі партнерства Україна-НАТО вже підписано у Португалії. А тим часом країни-члени Альянсу обіцяють надсилати своїх найкращих фахівців на консультацію українських консультацій. Найближчим часом до Києва завітають Словацькі та Польські експерти.
    Ярослав Башко, Державний секретар Міністерства оборони Словацької Республіки:
    - Я вважаю, що Україна як держава вже готова до вступу в НАТО - єдина проблема це несформована громадська думка, що стоїть на заваді членства. Україна та Словаччина є партнерами і свого часу ми теж переживали подібну ситуацію. Я обіцяю міністру Гриценку допомогу своїх найкращих консультантів.
    Український міністр оборони впевнений, що за такої підтримки на зміну суспільної думки знадобиться не так вже й багато часу. Анатолій Гриценко каже - Україна скоріш за все піде польським шляхом де за півроку підтримка НАТО з 30 відсотків збільшилася до 60 процентів.
   
   

16.10.2006    

   Гриценко: Членство в НАТО - підйом для країни

    Вступ України до НАТО забезпечить приток прямих іноземних інвестицій, заявив міністр оборони Анатолій Гриценко, виступаючи перед учасниками міжнародної науково-практичної конференції "Відносини Україна-НАТО: Проливаючи світло на теперішнє та ухвалюючи рішення про майбутнє", що триває у Києві.
    "Якщо країна стала членом НАТО - це показник того, що там всередині все в порядку - стабільно, прозоро, демократично", - сказав Гриценко.
    "Це - економічний вимір. Не втрата робочих місць, не втрата технологій, а навпаки - підйом країни", - додав він.
    Міністр навів приклад прямих іноземних інвестицій у економіку країн до вступу і після вступу в НАТО. Так, у 1997 році прямі іноземні інвестиції у Польщу склали 2,7 млрд. дол., у 1998 році - 5 млрд. дол., у 1999 році - після вступу в НАТО - 8 млрд. дол. У Чехії у 1997 році - 4 млрд. дол., у 1998 році - 9,8 млрд. дол., у 1999 році - після вступу до НАТО - 12,8 млрд. дол.
    "У Болгарії в рік вступу в НАТО прямі іноземні інвестиції збільшилися вдвічі! У Румунії - зросли на 141%!", - зазначив Гриценко.
    Він додав, що навіть у тих країнах, в яких не проводилося референдумів і громадська думка підтримки вступу до НАТО була на рівні 50%, то після вступу до Альянсу цей відсоток вже сягає до 80%.
    "Ніхто не розчарувався, ніхто не виходить з НАТО. З Ташкентського договору виходять, а з НАТО і ЄС - не виходять. Черга стоїть на вступ", - наголосив Гриценко.
   
   

13.10.2006    

 
[ версія для друку ]

Іноземні диппредставництва в Україні

А

Австралiя

Республiка Австрія

Азербайджанська Республiка

Республiка Албанiя

Алжирська Народна Демократична Республiка

Республіка Ангола

Аргентинська Республiка

Iсламська Республіка Афганiстан

 

Б

Народна Республiка Бангладеш

Королiвство Бельгiя

Республiка Бенiн

Республiка Бiлорусь

Республiка Болгарiя

Республiка Болiвiя

Боснія і Герцеговина

Республіка Ботсвана

Бруней Даруссалам

Буркіна Фасо

Федеративна Республiка Бразилiя

 

В

Ватикан

Сполучене Королiвство Великобританiї i Пiвнiчної Iрландiї

Боліварська Республіка Венесуела

Соцiалiстична Республiка В'єтнам

Республiка Вiрменiя

 

Г

Габонська Республiка

Республiка Гана

Республіка Гватемала

Гвінейська Республіка

Грецька Республiка

Грузiя

 

Д

Королiвство Данiя

 

Е

Республiка Еквадор

Республіка Екваторіальна Гвінея

Держава Еритрея

Естонська Республiка

Федеративна Демократична Республiка Ефiопiя

 

Є

Арабська Республiка Єгипет

Єменська Республіка

 

З

Республіка Замбія

Республiка Зiмбабве

 

I

Держава Iзраїль

Республiка Iндiя

Республiка Iндонезiя

Республiка Iрак

Iсламська Республiка Iран

Iрландiя

Республiка Iсландiя

Королiвство Iспанiя

Iталiйська Республiка

 

Й

Хашимiтське Королiвство Йорданiя

 

К

Республiка Казахстан

Канада

Держава Катар

Республіка Кенія

Киргизька Республiка

Китайська Народна Республiка

Республіка Кіпр

Республiка Колумбiя

Республiка Конго

Корейська Народно-Демократична Республiка

Республiка Корея

Республiка Кот-д'Iвуар

Республiка Куба

Держава Кувейт

 

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка

Латвiйська Республiка

Литовська Республiка

Ліванська Республіка

Велика Соцiалiстична Народна Лiвiйська Арабська Джамагирiя

Велике Герцогство Люксембург

 

М

Республіка Маврикій

Ісламська Республіка Мавританія

Республіка Мадагаскар

Республiка Македонiя

Малайзія

Республіка Малі

Мальтійський Орден

Королiвство Марокко

Мексиканськi Сполученi Штати

Республіка Мозамбік

Республiка Молдова

Монголiя

Союз М’янма

 

Н

Республiка Намiбiя

Федеративна Демократична Республіка Непал

Федеративна Республiка Нiгерiя

Королiвство Нiдерланди

Федеративна Республiка Нiмеччина

Нова Зеландія

Королiвство Норвегiя

 

О

Об'єднанi Арабськi Емiрати

Султанат Оман

 

П

Iсламська Республiка Пакистан

Палестина

Республіка Панама

Республiка Перу

Пiвденно-Африканська Республiка (ПАР)

Республiка Польща

Португальська Республiка

 

Р

Росiйська Федерацiя

Румунiя

 

С

Республіка Сан-Марино

Королівство Саудівська Аравія

Республіка Сейшельські Острови

Республіка Сербія

Сирійська Арабська Республіка

Республiка Сiнгапур

Словацька Республiка

Республiка Словенiя

Сполученi Штати Америки

Республiка Судан

Республiка Сьєрра-Леоне

 

Т

Республiка Таджикистан

Королiвство Таїланд

Об'єднана Республiка Танзанiя

Туніська Республіка

Турецька Республiка

Туркменістан

 

У

Угорщина

Республiка Узбекистан

 

Ф

Республiка Фiлiппiни

Фiнляндська Республiка

Французька Республiка

 

Х

Республiка Хорватiя

 

Ц

Центральноафриканська Республiка (ЦАР)

 

Ч

Республiка Чад

Республiка Чилi

Чеська Республiка

 

Ш

Швейцарська Конфедерацiя

Королiвство Швецiя

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

 

Я

Японiя


Розробка та підтримка: KiitDesign Зареєстровано: Ukrbox.com
мапалистпошук