Трезубець
Представництво МЗС України
м. Донецьк
Євроатлантична інтеграція - Співробітництво України з НАТО
english
Головна сторінка
-
Загальна інформація
Консульський округ
Дипломатична хроніка
-
2010
2009
2008
Грудень 2007
Cічень 2007
Грудень 2006
Жовтень 2006
Липень 2006
Червень 2006
Листопад 2006
Березень 2006
Лютий 2006
Січень 2006
Грудень 2005
Листопад 2005
Жовтень 2005
Квітень 2006
Травень 2006
Консульські питання
-
Візові питання
Легалізація
АПОСТИЛЬ
Витребування
Рекомендації для громадян України, які виїжджають за кордон
Зворотній зв`язок
Центр допомоги громадянам України за кордоном
-
Загальна інформація
Діяльність Центру
Надіслати листа
Європейська інтеграція
-
Відносини Україна - ЄС
Стратегія інтеграції
План дій Україна - ЄС на 2005 - 2007 роки
Євроатлантична інтеграція
-
Новини Україна-НАТО
Ціловий план Україна-НАТО на 2009 рік
Ціловий план Україна-НАТО на 2008 рік
Комісія Україна - НАТО
Співробітництво України з НАТО
ЗМІ про співробітництво Україна-НАТО
До Дня пам`яті
-
Пам`ятник "Жертвам політчних репресій" у м. Донецьку
Голодомор в Україні
Засоби масової інформації
-
Прес-релізи
Прес-конференції та інтерв`ю
Акредитація в Україні
Контактна інформація
-
Співробітники Представництва
Дипломатичні установи України закордоном
Корисні сайти
-
Міністерства
Україна - НАТО
Корисна інформація
-
Правила перетину кордону України для громадян України
Виїзд громадян України за кордон
Візовий режим деяких держав
Країни Шенгенського договору
Закордонна подорож із твариною
Tax Free Shopping
Візовий режим на території України
Реєстрація громадян-нерезидентів України
Митні правила України
Русско-английский разговорник
-
Русско-английский разговорник, "Вызов полиции"
Русско-английский разговорник, "Повседневные фразы"
Русско-английский разговорник, "Красота, Спорт"
Русско-английский разговорник, "Здоровье"
Русско-английский разговорник, "В банке"
Русско-английский разговорник, "Связь"
Русско-английский разговорник, "Покупки"
Русско-английский разговорник, "Экскурсии"
Русско-английский разговорник, "В ресторане"
Русско-английский разговорник, "Гостиница"
Русско-английский разговорник "Транспорт"
Русско-английский разговорник "Путешествия"

Рекомендуємо:
Объявление: хостинг серверов бесплатно, где заказать web хостинг?
Співробітництво України з НАТО
 
    Перші контакти Україна-НАТО були започатковані восени 1991 року, і вже у січні 1992 року представник України вперше взяв участь у засіданні Робочої групи високого рівня Ради північноатлантичного співробітництва.
    8 червня 1992 року Президент України Л.Кравчук здійснив візит до штаб-квартири НАТО у Брюсселі.
    14 вересня 1995 року було прийнято Спільну заяву України і НАТО, яка відкрила нову сторінку у стосунках з Альянсом шляхом започаткування "розширених і поглиблених" відносин Україна-НАТО, які наприкінці 1996 року дійшли у своїй еволюції до "особливих та ефективних" відносин, заклавши основи для офіційних двосторонніх переговорів щодо формалізації відносин особливого партнерства між Україною та НАТО.
    1 червня 1995 року Президент України Л.Кучма здійснив візит до штаб-квартири НАТО у Брюсселі.
    9 липня 1997 року у рамках Мадридського самміту НАТО відбулось підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО. З української сторони документ був підписаний Президентом Л.Кучмою, з боку НАТО - Генеральним секретарем НАТО Х.Соланою та главами держав чи урядів країн-членів НАТО. Хартія зафіксувала політичні зобов'язання сторін на найвищому рівні.
    4 листопада 1998 року Президент України Л.Д.Кучма своїм Указом затвердив "Державну програму співробітництва України з НАТО на період до 2001 року" , яку було розроблено з метою активізації та поглиблення галузевої співпраці міністерств та відомств України з відповідними структурами Альянсу. До виконання Програми було залучено 24 міністерства та відомства України.
    24 квітня 1999 року Президент України Л.Кучма взяв участь у першому засіданні Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні під час Вашингтонського самміту НАТО. Зазначене засідання Комісії Україна-НАТО надало нового потужного імпульсу нашому партнерству з НАТО, що було відображено у Декларації Глав держав та урядів-учасників саміту Комісії Україна-НАТО, яка заклала міцні підвалини для подальшого зближення підходів України та НАТО до вирішення проблем європейської безпеки.
    27 січня 2001 року Указом Президента України Л.Д.Кучми було затверджено Державну програму співробітництва України з НАТО на 2001-2004 роки.
    23 травня 2002 року Рада національної безпеки і оборони України ухвалила Стратегію України щодо НАТО, яка визначила кінцевою метою євроінтеграційної політики України вступ до цієї організації як основи загальноєвропейської системи безпеки.
    22 листопада 2002 року Президент України взяв участь у Празькому саміті Ради євроатлантичного партнерства. Того ж дня під час засідання Комісії Україна-НАТО було схвалено План дій Україна-НАТО та річний Цільовий план на 2003 рік.
    План дій Україна-НАТО чітко визначив стратегічні цілі і пріоритети України для досягнення її мети - повної інтеграції у євроатлантичні структури безпеки і створив стратегічні рамки для існуючого і майбутнього співробітництва Україна-НАТО відповідно до Хартії про особливе партнерство.
    13 грудня 2003 року з метою забезпечення публічного характеру вироблення реалізації державної політики України щодо НАТО, включаючи широке інформування громадськості з цих питань Президент України Л.Кучма підписав Указ "Про державні програми з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки".
    Цим документом затверджено:
    Державну програму підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004 - 2007 роки;
    Державну програму інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2004 - 2007 роки;
    Державну програму інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004 - 2007 роки.
    25 березня 2004 року рішенням No 6 Державної ради з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України схвалено Цільовий план на 2004 рік у рамках Плану дій Україна-НАТО.
    29 червня 2004 року у Стамбулі, Туреччина відбувся саміт Комісії Україна-НАТО за участю Президента України, який став виключно важливою подією у контексті подальшого розвитку відносин України з Північноатлантичним Альянсом та його країнами-членами.
    Проведена під час засідання дискусія підтвердила стратегічний характер відносин України з НАТО, принципову підтримку країнами-членами Альянсу курсу України на повну інтеграцію до євроатлантичних структур безпеки.
    Одностайно високу оцінку учасників саміту здобув вагомий практичний внесок України в рамках миротворчих операцій в Косово та в Іраку, її підтримка багатонаціональної операції в Афганістані.
    Глави держав та урядів також були єдині у визнанні суттєвого прогресу, досягнутого Україною в імплементації Плану дій Україна-НАТО та щорічних цільових планів співробітництва.
    Інтенсивна робота, що здійснювалася в нашій державі на виконання зазначених документів, дала підстави для позитивної оцінки керівниками країн НАТО результатів здійснення реформи в оборонній сфері.
    Позитивного резонансу здобули набуття чинності Меморандумом про підтримку Україною операцій НАТО та підписання Меморандуму про використання в операціях Альянсу стратегічної транспортної авіації України, нещодавні рішення України щодо приєднання до антитерористичної операції НАТО в Середземномор'ї "Активні зусилля" та участі в реалізації т.зв. Празьких зобов'язань щодо спроможностей.
    На тлі сталих позитивних тенденцій економічного розвитку нашої держави, позитивні результати практичного співробітництва заклали об'єктивні підвалини для виведення відносин України з НАТО на новий рівень.
    Це дало підстави для включення до підсумкової Заяви головуючого на саміті Генсекретаря НАТО положення про доручення Комісії Україна-НАТО на рівні послів здійснити перегляд стану відносин України з НАТО з точки зору можливого піднесення їх рівня та внести конкретні рекомендації з цього приводу на розгляд Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у грудні ц.р.
    В цілому засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів підтвердило міцність і витривалість відносин особливого партнерства між Україною та Північноатлантичним альянсом, дозволило значною мірою зняти напруження навколо питання щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні, окреслило перспективи подальшого процесу зближення нашої держави з НАТО.
   
    Основні результати практичного співробітництва
   
    Найбільшою сферою практичного співробітництва з НАТО є військова. Протягом 1994-2004 років представники Збройних Сил України взяли участь у більш як 100 спільних військових навчаннях, частина з яких була проведена на території України, в т.ч. у Яворівському навчальному центрі ПЗМ.
    Важливою складовою військового співробітництва є участь нашої держави у миротворчих операціях під проводом НАТО, зокрема в операції КФОР у Косово, а раніше в операції СФОР у Боснії і Герцеговині.
    Одним з найуспішніших і найперспективніших напрямів є співпраця, що здійснюється в рамках Спільної робочої групи високого рівня з питань воєнної реформи. Її діяльність спрямована на надання допомоги у реформуванні оборонної сфери України, зокрема реалізації Державної програми реформування та розвитку ЗС України.
    Військово-технічний напрямок співробітництва реалізується через участь у засіданнях Конференції національних директорів з озброєнь та її груп, співпраці в проектах Агентства НАТО з питань постачання і забезпечення та інших структур НАТО, які працюють у військово-технічній сфері.
    Україна є визнаним лідером співробітництва з НАТО у сфері планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру. Співробітництво з Альянсом у цій сфері дозволяє отримувати відчутну технічну та методичну допомогу, зокрема здійснювати підготовку особового складу сил цивільної оборони, використовувати досвід країн-членів НАТО і держав-партнерів для удосконалення національної системи захисту населення і територій, отримувати конкретну допомогу під час надзвичайних ситуацій, в т.ч. при ліквідації наслідків природних катастроф (аварія на очисних спорудах у Харкові в 1995 році, катастрофа літака ЯК-42 в районі аеропорту Салоніки в 1997 році, повені у Закарпатті в 1998 і 2001 роках). Важливим елементом співпраці в галузі планування на випадок надзвичайних ситуацій став Регіональний проект із запобігання та реагування на надзвичайні ситуації при проходженні повеней, дощових паводків та сельових потоків у Карпатському регіоні України.
    В рамках співробітництва України з НАТО в економічній сфері також реалізується ряд важливих ініціатив та програм. З 1999 року в Україні здійснюється спільний проект Україна-НАТО з мовної перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас або відставку. В рамках цього проекту близько 300 українських військовослужбовців вже пройшли курси англійської, французької та німецької мов, а також отримали допомогу у подальшому працевлаштуванні у цивільному секторі економіки. За допомогою НАТО організовано курси з питань формування та виконання військового бюджету для представників міністерств оборони, економіки і фінансів України.
    Службою безпеки України встановлено контакти із Спеціальним комітетом НАТО та Офісом безпеки НАТО. В рамках Спеціального комітету НАТО проведено низку спільних засідань з проблем боротьби з міжнародним тероризмом та інших питань, що відносяться до компетенції спецслужб.
    Під проводом НАТО здійснюється низка програм у сфері науки і охорони довкілля, в яких беруть активну участь українські науковці. За сприяння НАТО в першій половині 2000 року в Україні розпочала роботу Інформаційна академічна мережа "Уран", за допомогою якої українські науково-дослідні інститути та університети можуть отримати доступ до інформаційної мережі Інтернет або покращити якість цього доступу. Проведено ряд семінарів Україна-НАТО, присвячених проблемам екологічного захисту Чорного моря, забезпечення охорони навколишнього середовища при проведенні військових навчань тощо.
    Активно розвивається парламентський вимір співробітництва. Свідченням цього є активні контакти між Верховною Радою України і НАТО на високому рівні під час двосторонніх візитів, регулярна участь делегацій Верховної Ради у сесіях та семінарах Парламентської Асамблеї НАТО, участь у роботі Міжпарламентської ради Україна-НАТО, співробітництво з НАТО в рамках різних практичних проектів.
    Таким чином, послідовність та цілеспрямованість України у реалізації Плану дій Україна-НАТО, спільні зусилля виконавчої і законодавчої гілок влади у вирішенні питань, пов'язаних із співробітництвом нашої держави з Альянсом, та активним залученням до вирішення безпекових проблем в Іраку, дозволили суттєво покращити відносини з НАТО, створити міцне підґрунтя для подальшого якісного поглиблення відносин України з НАТО, виведення їх на новий рівень.
   
    Що таке ПДЧ
   
   

   Лист Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України Генеральному секретареві НАТО

    Вельмишановний пане Генеральний секретар,
   
    З часу відновлення незалежності у 1991 році Україна пройшла тривалий шлях зближення з НАТО: від плідного співробітництва в рамках Програми „Партнерство заради миру” та спеціальних стосунків у форматі Хартії про особливе партнерство до ефективної взаємодії в рамках Плану дій Україна-НАТО та Інтенсифікованого діалогу з питань членства та відповідних реформ.
   
    Політика євроатлантичної інтеграції визначена національним законодавством, не спрямована проти третіх держав і має на меті майбутнє членство України в Організації Північноатлантичного договору, про що порадимося з українським народом.
   
    Повністю поділяючи європейські демократичні цінності, держава усвідомлює себе частиною євроатлантичного безпекового простору і готова разом з НАТО та партнерами Альянсу за рівних умов протидіяти спільним загрозам безпеці. Саме тому Україна поглиблюватиме і розширюватиме цей напрям співпраці з Альянсом, забезпечуючи подальшу участь у миротворчих та антитерористичних операціях, що здійснюються під егідою НАТО.
   
    Україна є надійним партнером Альянсу і у своїй зовнішній політиці, підтримуючи в тих чи інших форматах, зокрема в рамках ООН та ОБСЄ, або шляхом приєднання до позиції ЄС, сучасні підходи щодо вирішення нагальних проблем європейської і світової безпеки.
   
    Україна активно взаємодіє з державами-членами НАТО в рамках нових механізмів співпраці з дотримання і виконання базових договорів з проблематики міжнародної безпеки. Наша держава, зокрема, приєдналася до „Ініціативи з безпеки у галузі нерозповсюдження”, „Глобальної ініціативи боротьби з ядерним тероризмом”, Групи восьми „Глобальне партнерство проти нерозповсюдження зброї масового знищення та відповідних матеріалів”.
   
    Україна є визнаним регіональним лідером і виступає за зміцнення регіональної безпеки, зокрема в рамках ОЧЕС, ГУАМ, Центрально-Європейської ініціативи – за тісної співпраці з НАТО та Європейським Союзом.
   
    Глибинні й незворотні демократичні перетворення стали сьогодні об’єктивними передумовами вирішення принципово важливих питань для повного досягнення всіх критеріїв, необхідних для членства в Організації Північноатлантичного договору.
   
    Поглиблення широкомасштабних реформ у політичній, економічній, оборонній, безпековій, правовій та інших сферах, що має на меті зміцнення демократичних інституцій, добробуту та безпеки українського народу, є нашим головним пріоритетом.
   
    Важливим напрямом діяльності залишається планомірна та цілеспрямована інформаційно-роз’яснювальна робота з широкого кола питань співробітництва України з НАТО. Програма Уряду передбачає на це суттєве збільшення бюджетних асигнувань.
   
    Сподіваємося, що досягнутий Україною прогрес у рамках Інтенсифікованого діалогу з питань членства та відповідних реформ найближчим часом буде визнаний Альянсом. Нині Україна зацікавлена у приєднанні до Плану дій щодо членства в НАТО.
   
    Розраховуємо на те, що рівень готовності нашої держави до нових зобов’язань стане основою для позитивної відповіді під час наступного саміту Україна – НАТО у Бухаресті у квітні 2008 року.
   
    Президент України (підпис) В.ЮЩЕНКО
    Голова Верховної Ради України (підпис) А.ЯЦЕНЮК
    Прем’єр-міністр України (підпис) Ю.ТИМОШЕНКО
   
   
    Його Високоповажності
   
    пану Яапу де Хооп Схефферу
   
    Генеральному секретарю НАТО
   
    м. Брюссель
   

11.01.2008    

 
[ версія для друку ]

Іноземні диппредставництва в Україні

А

Австралiя

Республiка Австрія

Азербайджанська Республiка

Республiка Албанiя

Алжирська Народна Демократична Республiка

Республіка Ангола

Аргентинська Республiка

Iсламська Республіка Афганiстан

 

Б

Народна Республiка Бангладеш

Королiвство Бельгiя

Республiка Бенiн

Республiка Бiлорусь

Республiка Болгарiя

Республiка Болiвiя

Боснія і Герцеговина

Республіка Ботсвана

Бруней Даруссалам

Буркіна Фасо

Федеративна Республiка Бразилiя

 

В

Ватикан

Сполучене Королiвство Великобританiї i Пiвнiчної Iрландiї

Боліварська Республіка Венесуела

Соцiалiстична Республiка В'єтнам

Республiка Вiрменiя

 

Г

Габонська Республiка

Республiка Гана

Республіка Гватемала

Гвінейська Республіка

Грецька Республiка

Грузiя

 

Д

Королiвство Данiя

 

Е

Республiка Еквадор

Республіка Екваторіальна Гвінея

Держава Еритрея

Естонська Республiка

Федеративна Демократична Республiка Ефiопiя

 

Є

Арабська Республiка Єгипет

Єменська Республіка

 

З

Республіка Замбія

Республiка Зiмбабве

 

I

Держава Iзраїль

Республiка Iндiя

Республiка Iндонезiя

Республiка Iрак

Iсламська Республiка Iран

Iрландiя

Республiка Iсландiя

Королiвство Iспанiя

Iталiйська Республiка

 

Й

Хашимiтське Королiвство Йорданiя

 

К

Республiка Казахстан

Канада

Держава Катар

Республіка Кенія

Киргизька Республiка

Китайська Народна Республiка

Республіка Кіпр

Республiка Колумбiя

Республiка Конго

Корейська Народно-Демократична Республiка

Республiка Корея

Республiка Кот-д'Iвуар

Республiка Куба

Держава Кувейт

 

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка

Латвiйська Республiка

Литовська Республiка

Ліванська Республіка

Велика Соцiалiстична Народна Лiвiйська Арабська Джамагирiя

Велике Герцогство Люксембург

 

М

Республіка Маврикій

Ісламська Республіка Мавританія

Республіка Мадагаскар

Республiка Македонiя

Малайзія

Республіка Малі

Мальтійський Орден

Королiвство Марокко

Мексиканськi Сполученi Штати

Республіка Мозамбік

Республiка Молдова

Монголiя

Союз М’янма

 

Н

Республiка Намiбiя

Федеративна Демократична Республіка Непал

Федеративна Республiка Нiгерiя

Королiвство Нiдерланди

Федеративна Республiка Нiмеччина

Нова Зеландія

Королiвство Норвегiя

 

О

Об'єднанi Арабськi Емiрати

Султанат Оман

 

П

Iсламська Республiка Пакистан

Палестина

Республіка Панама

Республiка Перу

Пiвденно-Африканська Республiка (ПАР)

Республiка Польща

Португальська Республiка

 

Р

Росiйська Федерацiя

Румунiя

 

С

Республіка Сан-Марино

Королівство Саудівська Аравія

Республіка Сейшельські Острови

Республіка Сербія

Сирійська Арабська Республіка

Республiка Сiнгапур

Словацька Республiка

Республiка Словенiя

Сполученi Штати Америки

Республiка Судан

Республiка Сьєрра-Леоне

 

Т

Республiка Таджикистан

Королiвство Таїланд

Об'єднана Республiка Танзанiя

Туніська Республіка

Турецька Республiка

Туркменістан

 

У

Угорщина

Республiка Узбекистан

 

Ф

Республiка Фiлiппiни

Фiнляндська Республiка

Французька Республiка

 

Х

Республiка Хорватiя

 

Ц

Центральноафриканська Республiка (ЦАР)

 

Ч

Республiка Чад

Республiка Чилi

Чеська Республiка

 

Ш

Швейцарська Конфедерацiя

Королiвство Швецiя

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

 

Я

Японiя


Розробка та підтримка: KiitDesign Зареєстровано: Ukrbox.com
мапалистпошук