Трезубець
Представництво МЗС України
м. Донецьк
Дипломатична хроніка - Жовтень 2006
english
Головна сторінка
-
Загальна інформація
Консульський округ
Дипломатична хроніка
-
2010
2009
2008
Грудень 2007
Cічень 2007
Грудень 2006
Жовтень 2006
Липень 2006
Червень 2006
Листопад 2006
Березень 2006
Лютий 2006
Січень 2006
Грудень 2005
Листопад 2005
Жовтень 2005
Квітень 2006
Травень 2006
Консульські питання
-
Візові питання
Легалізація
АПОСТИЛЬ
Витребування
Рекомендації для громадян України, які виїжджають за кордон
Зворотній зв`язок
Центр допомоги громадянам України за кордоном
-
Загальна інформація
Діяльність Центру
Надіслати листа
Європейська інтеграція
-
Відносини Україна - ЄС
Стратегія інтеграції
План дій Україна - ЄС на 2005 - 2007 роки
Євроатлантична інтеграція
-
Новини Україна-НАТО
Ціловий план Україна-НАТО на 2009 рік
Ціловий план Україна-НАТО на 2008 рік
Комісія Україна - НАТО
Співробітництво України з НАТО
ЗМІ про співробітництво Україна-НАТО
До Дня пам`яті
-
Пам`ятник "Жертвам політчних репресій" у м. Донецьку
Голодомор в Україні
Засоби масової інформації
-
Прес-релізи
Прес-конференції та інтерв`ю
Акредитація в Україні
Контактна інформація
-
Співробітники Представництва
Дипломатичні установи України закордоном
Корисні сайти
-
Міністерства
Україна - НАТО
Корисна інформація
-
Правила перетину кордону України для громадян України
Виїзд громадян України за кордон
Візовий режим деяких держав
Країни Шенгенського договору
Закордонна подорож із твариною
Tax Free Shopping
Візовий режим на території України
Реєстрація громадян-нерезидентів України
Митні правила України
Русско-английский разговорник
-
Русско-английский разговорник, "Вызов полиции"
Русско-английский разговорник, "Повседневные фразы"
Русско-английский разговорник, "Красота, Спорт"
Русско-английский разговорник, "Здоровье"
Русско-английский разговорник, "В банке"
Русско-английский разговорник, "Связь"
Русско-английский разговорник, "Покупки"
Русско-английский разговорник, "Экскурсии"
Русско-английский разговорник, "В ресторане"
Русско-английский разговорник, "Гостиница"
Русско-английский разговорник "Транспорт"
Русско-английский разговорник "Путешествия"

Рекомендуємо:
Жовтень 2006
 

   Осіння Академія НАТО

    24-26 жовтня 2006 р. в конференц–залі Донецького національного університету відбулася Осіння Академія НАТО. Цього разу темою заходу було „НАТО, Європа та проблеми регіональної безпеки у глобальному світі” (NATO, Europe and problems of regional security in the global world). Основними завданнями Академії були інформування української громадськості щодо ролі НАТО в сучасній системі безпеки; сприяння розвитку співпраці між Альянсом та урядовими й неурядовими інституціями; вивчення питань громадської підтримки євроатлантичної інтеграції України тощо. Заходи Академії передбачали залучення студентів спеціальностей „Міжнародні відносини", „Міжнародна економіка” та "Журналістика", чиї дослідницькі інтереси сфокусовані на вивченні питань регіональної та глобальної безпеки з метою сприяння обміну знань, ідей та думок з приводу визначеної тематики. Серед учасників Академії були провідні науковці, експерти, студенти та аспіранти з вищих навчальних закладів та дослідницьких установ із різних регіонів України (Донецьк, Київ, Одеса, Луганськ, Маріуполь, Харків, Запоріжжя, Севастополь, Дніпропетровськ, Львів, Кременчуг) та країн близького зарубіжжя, зокрема Естонії, Польщі, Литви та Росії. Також участь у Академії взяли представники органів місцевого самоврядування, Міністерства закордонних справ України та Міністерства економіки України, посольств іноземних держав в Україні, провідних українських та іноземних дослідницьких центрів, представники штаб-квартири НАТО в Брюселі та регіонального бізнесу.
    Під час Академії відбулося обговорення питань євроатлантичної інтеграції України та співпраці Україна-НАТО та Росія-НАТО, проблем глобальної та регіональної безпеки, аспектів громадської підтримки та громадського суспільства.
    Робота Осінньої Академії розпочалася зі вступної промови ректора Донецького національного університету, Героя України, академіка НАН України пана В. П. Шевченка. Він привітав усіх присутніх із відкриттям вже другої в м. Донецьку Академії НАТО та зазначив, що студенти Донецького національного університету вже на протязі 12 років тісно співпрацюють із НАТО, яке допомагає літературою та технічним обладнанням, необхідним для успішного навчання студентської молоді. Після нього слово взяв декан історичного факультету Донецького національного університету, професор П. В. Добров, який наголосив на тому, що проведення подібних заходів сприятиме поглибленню знань серед студентів¸ яким не байдужа доля України. Його підтримав директор Центру інформації та документації НАТО пан Мішель Дюре, і додав , що Україна є стратегічним партнером НАТО. На його думку¸ усе залежить від українського народу¸ який має сам вирішити своє майбутнє. З ним погодилася відома українська співачка, а разом із тим ще народний депутат України, Голова підкомітету з питань інформаційного забезпечення європейської та євроатлантичної інтеграції Комітету Верховної Ради України пані Руслана Лижичко. Вона заявила¸ що тема НАТО – якраз одна із найболючіших та найспекулятивніших. Народу пропонують самому вирішити, чи бути в НАТО, чи ні, при цьому не надаючи достовірної інформації про цю організацію. Пані Руслана пообіцяла, що як народний депутат, докладе усіх зусиль¸ щоб люди в Україні більше дізнавались про те¸ як і чим живе Європа та світ¸ а після того люди самі зможуть зробити висновки¸ у кого треба вчитися жити.
    У відкритті Академії також взяли участь посол Королівства Нідерланди в України пан Рональд Келлер; заступник директора департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України пан Владислав Яснюк і радник Посольства Республіки Польща в Україні пан Роман Ковальчук. У своїй вступній промові вони усі підкреслили, що євроатлантичний напрямок розвитку держави - це свідомий вибір українців, а не можновладців із Брюсселя. Темою сесій першого дня Академії стали "Виклики глобальної та регіональної безпеки". Одним із доповідачів був пан Мішель Руле, який із Брюсселю за допомогою відео-конференції поділився своїми враженнями стосовно нових загроз сучасній системі колективної безпеки та ролі НАТО у їхньому подоланні. Продовжив тему політичний радник НАТО пан Т’єррі Лежандр з доповіддю на тему „Роль НАТО в боротьбі з тероризмом”, визначивши тероризм як одну з найсерйозніших небезпек для усього людства. Як приклад він навів події 11 вересня 2001 року у США, пов’язані з терористичною атакою на стабільність розвитку не лише окремої країни, але й усієї міжнародної системи. Професор Київського інституту міжнародних відносин пан Ігор Мінгазутдінов дав свою оцінку глобальним загрозам. Він підкреслив важливість об’єднання зусиль для подолання кризової ситуації, що склалася після окреслених вище подій в США. Заступник посла, радник Посольства Республіки Польща в Україні пан Роман Ковальчук висловив свою точку зору з цього приводу. Він зазначив, що останнім часом тероризм набув великих масштабів та є одним із найнебезпечніших руйнівників стабільності та рівноваги в системі Нового світового порядку.
    Друга половина першого дня Академії розпочалася виступом посла Республіки Словаччина в Україні пана Урбана Руснака. В своїй доповіді на тему „Роль НАТО на Сході Європи” на прикладі Словаччини він зазначив позитивну роль НАТО у розвитку країн Центральної та Східної Європи. Крім того, пан Руснак розвіяв декілька стереотипів і міфів про НАТО, які були притаманні вищезазначеному регіону. Він також побажав України не зупинятися на досягнутому та продовжувати свій шлях до членства в Північно-Атлантичному Альянсі. Наступний доповідач – президент Проекту перехідних демократій пан Брюс Джексон, як незалежний експерт неурядової організації, дав більш розширений аналіз ролі НАТО в Східній Європі. Більш того, він окреслив ключові проблеми, з якими зіткнулися перехідні демократії на шляху до набуття членства в Альянсі. Доповідач із штаб-квартири НАТО пан Джеймс Апатураї за допомогою відео-конференції продовжив думку про розширення впливу Альянсу в світі, зазначивши, що сьогодні НАТО захищає свої інтереси не тільки в європейських країнах, але й в Азії. Він розповів про зусилля організації в Афганістані, спрямовані на встановлення демократичного устрою в країні, захист демократичних цінностей, прав і свобод населення. Наступна доповідачка повернулася до досвіду нових країн-членів НАТО для України. Заступник директора з питань євроатлантичної інтеграції та реформ у секторі безпеки Офісу зв’язку НАТО пані Мерле Маігре зазначила естонську позицію щодо вступу України в Північно-Атлантичний Альянс. Вона підкреслила, що Україні треба „пройти ще довгий шлях до Брюселю”. Також пані Маігре розповіла про низку реформ, які проводилися в Естонії з метою набуття членству в НАТО. Закінчила сесію пані Любов Глебова, виконавчий директор Центру міжнародної безпеки та стратегічних досліджень. Вона акцентувала увагу на досягненнях свого центру за останні роки та рівень демократизації суспільства в Україні та окремих країнах близького зарубіжжя (Арменія, Грузія, Азербайджан тощо). Після виступів усіх доповідачів присутні на Академії мали можливість прийняти участь у дискусії та виступити із власними коментарями та ремарками. Під час заключної дискусії головуючий пан Владислав Яснюк, представник Міністерства закордонних справ України, одержав нагоду поспілкуватися з місцевою пресою.
    Також в перший день проведення Осінньої Академії НАТО в Донецьку, 24 жовтня в приміщенні Науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної співпраці ДонНУ відбулася Економічна секція. На ній було розглянуто деякі аспекти економічної співпраці України та Північно-Атлантичного Альянсу. Особливу увагу було закцентовано на регіональному вимірі такої співпраці. Модератором секції виступив директор Центру інформації та документації НАТО в Києві Мішель Дюре. У своєму виступі пан Мішель торкнувся деяких міфів щодо НАТО. Зокрема, про наддержаність цієї міжнародної організації, її багатство та суто військовий характер. Також він розкрив сутність економічної складової Плану дій Україна –НАТО. Крім Мішеля Дюре на секції виступили: Олександр Кушнерик, керівник департаменту євроатлантичної співпраці Міністерства економіки України, Олексій Їжак, заступник керівника Дніпропетровської філії Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, Брюс Джексон(США), голова Фонду перехідних демократій, експерт з питаннь розвитку України, Джордж Кент, перший секретар Посольства США в Україні, Геннадій Молодчінний, заступник керуючого Першого Українського Міжнародного Банку, Микола Бойченко, генеральний директор „Леман Україна” (група Систем Капитал Менеджмент), Мохлат Гусейнов, генеральний директор УкрАзмет (Індустріальний Союз Донбасу). В своїх виступах представники поважних структур донецького бізнесу казали про певну недовіру щодо НАТО яка існує у суспільстві в цілому і бізнесових колах зокрема. Втім, вони висловили здоровий прагматичний погляд на доречність і вигідність подальшого розширення співпраці з Альянсом, залучення до цих процесів передусім молоді. Пан Молодчінний підкреслив що в його кабінеті зберігається фото, зроблене в липні 2002 року під час перебування у Першому Українському міжнародному банку Генерального секретаря НАТО Лорда Джорджа Робертсона.
    На секції неодноразово підкреслювалося, як політична-військова організація НАТО безпосередньо не опікується питаннями економіки. Однак діяльність Альянсу справляє значний економічний ефект. Природа цього ефекту складна і багатомірна, так само, як складним і багатомірним є зв’язок між політикою, безпекою та економікою. Коли говорять про переваги членства у НАТО, як правило лунають посилання на стрімке покращення економічних умов в країнах Центральної та Східної Європи, які або нещодавно приєднались до Альянсу, або намагаються це зробити якнайшвидше. Інтегральним показником цих змін є об’єм прямих зовнішніх інвестицій. Вони дійсно стрімко зростали протягом останнього десятиліття в усіх цих країнах Питання розвитку демократії та ринку НАТО виносить на перше місце. Однак, як політично-військова організація, вона не має власних методик оцінки прогресу у цій сфері і покладається на систему аудиту Європейського Союзу. Якщо ЄС оцінюватиме Україну як демократичну країну з ринковою економікою, Альянс задовольниться таким висновком. І оскільки для поглиблення відносин з ЄС необхідний вступ до СОТ, виходить, що з СОТ має початись і новий рівень відносин з НАТО.
    Брак демократії веде до внутрішнього напруження, яке рано чи пізно призводить до внутрішніх суспільно-політичних та соціально-економічних суперечок і конфліктів, які у свою чергу гальмують економічний розвиток. Демократична система влади дозволяє забезпечувати стабільність через компроміс, а не придушення, що значно знижує конфліктогенність внутрішніх політичних та економічних процесів. Демократична зміна демократично обраної влади, відділеної від бізнесу, створює економічну та соціальну нестабільності. Перша сесія другого дня Осінньої Академії НАТО в м. Донецьку була присвячена відносинам Альянсу з Україною та регіональній безпеці. Відкрив її пан Джорж Кент, заступник політичного радника з посольства США в Україні, промовою про нову зовнішню політику України. Він окреслив основні завдання української політичної еліти на шляху до вступу в НАТО та пообіцяв від імені американського уряду підтримку прагнень України в процесі євро-атлантичної інтеграції. Наступною доповідачкою із темою „Поглиблення діалогу між НАТО та Україною” була пані Наташа Кайє, представник Відділу з відносин Росії та України, політичних справ та політики безпеки в штаб-квартирі НАТО. Протягом відео-конференції вона підкреслювала думку про те, що Україна не стане членом Альянсу без виконання всіх необхідних вимог, що висуваються до країн - кандидатів. Пан Олег Соскін, голова Інституту трансформації суспільства, наголосив на необхідності євро-атлантичної інтеграції України для забезпечення національних інтересів та безпеки держави. Крім того, він виступив категорично проти східного напрямку у зовнішній політиці України, й на конкретних прикладах довів нерівноправність українсько-російських відносин. Його думку продовжив заступник декану історичного факультету Донецького національного університету пан Юрій Теміров. Він підкреслив, що Росія й зараз продовжує розглядати Україну як свого „меншого брата”, що негативно впливає на громадську думку населення та створює багато міфів про НАТО. Пан Теміров також відзначив, що, в цілому, українське населення підготовлене до сприйняття європейських цінностей. Із заключним слово першої сесії виступив головуючий - директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної Академії України пан Григорій Перепелиця.
    Друга сесія другого дня Осінньої Академії НАТО мала назву „Співробітництво в сфері безпеки в трикутнику НАТО-Україна-Росія”. Відкрили її голова Громадянської ліги Україна-НАТО пан Сергій Джерж і представник Відділу з відносин Росії та України, політичних справ та політики безпеки в штаб-квартирі НАТО пан Керем Альп. Вони детально проаналізували складні взаємовідносини між Росією та Україною у зв’язку з прагненням останньої вступити до НАТО. Також доповідачі вказали на перспективи регіональної безпеки. Наступним виступив із своєю доповіддю пан Григорій Перепелиця, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної Академії України. Він акцентував увагу на питаннях економічної безпеки, пов’язаних зі вступом країн Східної Європи до Альянсу. Другий день Академії завершила відео-конференція з паном Петром Лунаком, старшим координатором програм Відділу публічної дипломатії штаб-квартири НАТО. Він окреслив основні труднощі, викликані недостатнім забезпеченням громадського населення України об’єктивною інформацією про НАТО. Після жвавого обговорення сесію закрив її голова пан Джорж Кент, заступник політичного радника з посольства США в Україні.
    В другий день проведення Осінньої Академії НАТО в Донецьку, 25 жовтня в приміщенні Науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної співпраці ДонНУ відбулася паралельна спеціальна секція, присвячена співпраці НАТО та України в боротьбі з міжнародним тероризмом. На ній було розглянуто певні аспекти співробітництва України та Північно-Атлантичного Альянсу в забезпеченні протидії міжнародному тероризму. Співмодераторами секції виступили полковник СБУ Віктор Пуцев, начальник штабу Регіональної координаційної групи - антитерористичного центру Донецької області та Мішель Дюре, директор Центру інформації та документації НАТО в Києві. Вони в своїх виступах висвітлили різноманітної діяльності відповідних структур НАТО та України в запобіганні міжнародному тероризму. Крім того на секції виступили: Моник Тюффели-Пьер, глава секции отношений со странами-партнерами штаб-квартиры НАТО в Брюсселе та Джордж Кент, перший секретар Посольства США в Україні. В роботі секції взяли участь предстаники силових структур Донецької области на рівні заступників відповідних обласних управлінь (Міністерства внутрішніх справ, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Прикордонної служби, Міністерства оборони України тощо), а також заступник директора Науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної співпраці ДонНУ доцент Ігор Тодоров.
    Останній, третій день конференції був цілковито присвячений питанням важливості публічної дипломатії та громадянського суспільства. Головувала на сесії пані Монік Тюффелі-П’єр, голова відділу по роботі з країнами-партнерами НАТО. В першій частині сесії мова йшла про досвід окремих країн-членів Альянсу у інформаційній політиці щодо цієї організації. Доповідачами були постійний представник Польщі в штаб-квартирі НАТО пан Іржи Марія Новак та постійний представник Литви в штаб-квартирі НАТО пан Лінас Лінкевічус. Ключовою тезою їхніх виступів було побажання Україні забезпечити усі необхідні механізми розповсюдження правдивої інформації про Альянс та його політику у Східній Європі. Другу частину розпочав професор Київського інституту міжнародних відносин пан Ігор Мінгазутдінов із доповіддю „Роль вищої освіти в євро-атлантичній інтеграції України”. Сесію продовжили пан Ігор Чарських, доцент кафідри міжнародних відносин і зовнішньої політики Донецького національного університету, та пан Ігор Тодоров, заступник директора Центру Міжнародної безпеки Донецького національного університету. У своєму виступі вони приділили особливу увагу регіональному виміру громадської думки стосовно підтримки політики українського уряду, зазначивши, що членство в НАТО несе із собою перспективи та привілеї для України. І це єдиний можливий засіб ефективної модернізації українського суспільства і держави. Пан Деніс Денісов, представник Донецького інформаційно-аналітичного центру, підтвердив думку попередніх доповідачів на основі соціологічних даних. Крім того, він зробив доповідь на тему „Роль ЗМІ в громадянському суспільстві”. Завершив Осінню Академію НАТО в м. Донецьку пан Владислав Яснюк, представник Міністерства закордонних справ України, із темою свого виступу „Заходи громадської підтримки щодо інформування населення про євро-атлантичну інтеграцію”. Він наголосив на тому, що чверть населення нічого взагалі не знає про Альянс. Це, на його думку, пов’язано з впливом політичних подій в Україні (президентськими та парламентськими перегонами), що відбувалися нещодавно.
    Після панельної дискусії відбулося закриття Академії, протягом якого учасники заходу отримали сертифікати та друковані матеріали.
   
   

 
[ версія для друку ]

Іноземні диппредставництва в Україні

А

Австралiя

Республiка Австрія

Азербайджанська Республiка

Республiка Албанiя

Алжирська Народна Демократична Республiка

Республіка Ангола

Аргентинська Республiка

Iсламська Республіка Афганiстан

 

Б

Народна Республiка Бангладеш

Королiвство Бельгiя

Республiка Бенiн

Республiка Бiлорусь

Республiка Болгарiя

Республiка Болiвiя

Боснія і Герцеговина

Республіка Ботсвана

Бруней Даруссалам

Буркіна Фасо

Федеративна Республiка Бразилiя

 

В

Ватикан

Сполучене Королiвство Великобританiї i Пiвнiчної Iрландiї

Боліварська Республіка Венесуела

Соцiалiстична Республiка В'єтнам

Республiка Вiрменiя

 

Г

Габонська Республiка

Республiка Гана

Республіка Гватемала

Гвінейська Республіка

Грецька Республiка

Грузiя

 

Д

Королiвство Данiя

 

Е

Республiка Еквадор

Республіка Екваторіальна Гвінея

Держава Еритрея

Естонська Республiка

Федеративна Демократична Республiка Ефiопiя

 

Є

Арабська Республiка Єгипет

Єменська Республіка

 

З

Республіка Замбія

Республiка Зiмбабве

 

I

Держава Iзраїль

Республiка Iндiя

Республiка Iндонезiя

Республiка Iрак

Iсламська Республiка Iран

Iрландiя

Республiка Iсландiя

Королiвство Iспанiя

Iталiйська Республiка

 

Й

Хашимiтське Королiвство Йорданiя

 

К

Республiка Казахстан

Канада

Держава Катар

Республіка Кенія

Киргизька Республiка

Китайська Народна Республiка

Республіка Кіпр

Республiка Колумбiя

Республiка Конго

Корейська Народно-Демократична Республiка

Республiка Корея

Республiка Кот-д'Iвуар

Республiка Куба

Держава Кувейт

 

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка

Латвiйська Республiка

Литовська Республiка

Ліванська Республіка

Велика Соцiалiстична Народна Лiвiйська Арабська Джамагирiя

Велике Герцогство Люксембург

 

М

Республіка Маврикій

Ісламська Республіка Мавританія

Республіка Мадагаскар

Республiка Македонiя

Малайзія

Республіка Малі

Мальтійський Орден

Королiвство Марокко

Мексиканськi Сполученi Штати

Республіка Мозамбік

Республiка Молдова

Монголiя

Союз М’янма

 

Н

Республiка Намiбiя

Федеративна Демократична Республіка Непал

Федеративна Республiка Нiгерiя

Королiвство Нiдерланди

Федеративна Республiка Нiмеччина

Нова Зеландія

Королiвство Норвегiя

 

О

Об'єднанi Арабськi Емiрати

Султанат Оман

 

П

Iсламська Республiка Пакистан

Палестина

Республіка Панама

Республiка Перу

Пiвденно-Африканська Республiка (ПАР)

Республiка Польща

Португальська Республiка

 

Р

Росiйська Федерацiя

Румунiя

 

С

Республіка Сан-Марино

Королівство Саудівська Аравія

Республіка Сейшельські Острови

Республіка Сербія

Сирійська Арабська Республіка

Республiка Сiнгапур

Словацька Республiка

Республiка Словенiя

Сполученi Штати Америки

Республiка Судан

Республiка Сьєрра-Леоне

 

Т

Республiка Таджикистан

Королiвство Таїланд

Об'єднана Республiка Танзанiя

Туніська Республіка

Турецька Республiка

Туркменістан

 

У

Угорщина

Республiка Узбекистан

 

Ф

Республiка Фiлiппiни

Фiнляндська Республiка

Французька Республiка

 

Х

Республiка Хорватiя

 

Ц

Центральноафриканська Республiка (ЦАР)

 

Ч

Республiка Чад

Республiка Чилi

Чеська Республiка

 

Ш

Швейцарська Конфедерацiя

Королiвство Швецiя

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

 

Я

Японiя


Розробка та підтримка: KiitDesign Зареєстровано: Ukrbox.com
мапалистпошук